ناسا تأثیر آتش‌سوزی‌ها را بررسی می‌کند

کد خبر : 93815 دوشنبه 28 مرداد 1398 - 12:28:08

ناسا با استفاده از ترکیبی از کارهای میدانی و آزمایشگاهی مطالعه‌ای در مورد تأثیر آتش سوزی‌های قطب شمال را بر سلامت مردم و منطقه آغاز کرده است.

ناسا در مورد بررسی تأثیر آتش سوزی قطب شمال بر روی زمین پژوهش می‌کند.

ناسا با استفاده از ترکیبی از کارهای میدانی و آزمایشگاهی و همچنین مشاهدات ماهواره‌ای و هوایی، مطالعه‌ای در مورد تأثیر آتش سوزی‌های قطب شمال در آلاسکا بر روی زیستگاه اطراف آن و سلامت مردم و همچنین چگونگی افزایش فرکانس این رویدادها بر روی آب و هوا آغاز کرده است.

آتش سوزی‌ها همچنین برای اکوسیستم‌ها و سلامتی انسان مضر هستند و تبعات گسترده‌ای به دنبال دارند. براساس بیانیه ناسا، آتش‌سوزی در قطب شمال معمولاً با اعتصاب رعد و برق آغاز می‌شود و در نهایت منجر به آتش‌سوزی می‌شود.

در این بیانیه اضافه شده است که آتش سوزی‌ها  تأثیر خود را بر حیات وحش اطراف نیز می‌گذارند زیرا توزیع گونه‌های گیاهی را تغییر می‌دهند.

لیز هوی ، محقق آتش سوزی هسته ای در مرکز پرواز فضایی گادرد ناسا می‌گوید: آتش سوزی‌ها بخش طبیعی اکوسیستم هستند، اما آنچه در حال حاضر می‌بینیم چرخه پر سرعت و پرتکرار آتش سوزی‌ها است؛ آتش‌سوزی‌ها هر سال بیشتر و بیشتر می‌شوند و پوشش گیاهی وسیع‌تری را ازبین می‌برند.

هوی باور دارد، پس از آتش سوزی شدید می‌توان تغییراتی در ترکیب کل پوشش گیاهی زمین مشاهده کرد.

منبع:فارس

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]