ماموریتی جدید برای نجات زمین؛

ابداع ربات ‌هایی برای اکتشاف سیارات دورافتاده

کد خبر : 93756 شنبه 26 مرداد 1398 - 09:17:10

"آژانس پروژه‌های پژوهشی پیشرفته دفاعی آمریکا" یا "دارپا" (DARPA)، گروه‌های فعال در حوزه فناوری رباتیک را برای نقشه ‌برداری سریع، مسیریابی و جستجوی پویا در محیط‌ های زیرزمینی به چالش طلبیده است.

"دارپا" طی فراخوانی، شرکت‌های فناوری را به ابداع ربات‌ هایی برای عملیات جستجو و نجات دعوت کرده است. اگرچه هدف این چالش، یافتن راه حل‌های رباتیک برای سربازان و جستجوگران زمینی است اما ناسا امید دارد که فناوری‌های ارائه شده در این چالش بتواند بنیانی برای ماموریت‌های اکتشافی آینده در غارها و دهانه‌های آتشفشانی سیارات دورافتاده باشد.

سوال بزرگی که ناسا در نظر دارد به پاسخ آن برسد، این است که آیا زندگی در سیاراتی به غیر از زمین نیز وجود دارد یا خیر. یکی از مکان‌های اصلی برای یافتن پاسخ این سوال، نواحی زیرزمین است زیرا این مناطق، دست‌نخورده هستند و در برابر اشعه ماوراءبنفش و پرتوهای کیهانی محافظت می‌شوند.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیوچریسم، گروه‌های پژوهشی که در این چالش شرکت دارند، ربات‌هایی مخزن مانند، پهپاد و حتی ربات‌هایی ابداع کرده‌اند که قادر به بالا رفتن از کوه هستند و می‌توانند بر موانع راه مانند سنگ‌های بزرگ و دهانه‌های باریک غلبه کنند.

اگرچه هدف این فراخوان، کمک به ماموریت‌های جستجو و نجات روی زمین است اما شاید همین ربات‌ها بتوانند به یافتن شکل‌های متفاوتی از زندگی در سیارات دیگر نیز کمک کنند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]