با توجه به ملاحظات زیست محیطی؛

گردشگری منابع و تاسیسات آبی گسترش می یابد

کد خبر : 93748 جمعه 25 مرداد 1398 - 10:18:31

انجام فعالیت‌ های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی و پیرامون آنها، مبتنی بر اهداف و سیاست‌ های دولت در سند چشم‌ انداز کشور و همچنین قوانین و مقررات جاری وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی با ملاحظات زیست محیطی تبیین شده است.

بر اساس اعلام وزارت نیرو، بر اساس این شیوه ‌نامه که به تمامی استان‌ های کشور نیز ابلاغ شده است، در کمیته ‌ای مشترک با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نسبت به صدور مجوز به فعالان حوزه گردشگری برای استفاده از فضاهای در اختیار وزارت نیرو اقدام خواهد شد.

بنابر این گزارش، به‌منظور تسهیل و توسعه سرمایه‌ گذاری در بخش گردشگری در منابع و تاسیسات آبی و پیرامون آنها تفاهم‌ نامه ‌ای میان وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در هفتم خرداد ماه امسال منعقد و بر اساس آن مقرر شد شیوه‌ نامه اجرایی فعالیت‌ های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی و پیرامون آنها تهیه و مورد عمل قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، شیوه ‌نامه مزبور با مشارکت نمایندگان دفاتر تخصصی وزارت نیرو، شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب و معاونت سرمایه‌ گذاری امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهیه شده و در آن ضوابط و فرآیندهای مورد نیاز انجام فعالیت‌ های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی و پیرامون آنها، مبتنی بر اهداف و سیاست ‌های دولت در سند چشم‌انداز کشور و همچنین قوانین و مقررات جاری وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی با ملاحظات زیست محیطی تبیین شده است.

بر اساس این گزارش، تثبیت جایگاه آب در توسعه گردشگری، بهره‌ برداری بهینه و پایدار از منابع آب و اراضی در اختیار و کمک به ایجاد زمینه‌ های اشتغال افزایش درآمد جوامع محلی، شناسایی و معرفی ظرفیت‌ های گردشگری و تفریحی در منابع و تاسیسات آبی و پیرامون آنها، تشویق و ترغیب سرمایه‌ گذاران بخش غیردولتی در این زمینه، شفاف‌سازی مسئولیت‌ ها و نحوه صدور مجوز برای فعالیت ‌های گردشگری و اطمینان از رعایت استانداردهای کمی و کیفی و ضوابط قانونی بهره‌برداری از منابع و تاسیسات آبی از جمله اهداف این شیوه‌ نامه اجرایی به شمار می ‌آید.

این گزارش حاکی است، همکاری مشترک بین وزارت نیرو و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌ تواند علاوه بر افزایش اشتغال، در ایجاد نشاط و گذراندن اوقات فراغت شهروندان اثرگذار باشد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]