شهری که پاستا را به شهرت جهانی رساند

کد خبر : 93584 پنج شنبه 17 مرداد 1398 - 12:48:24

از نسیم دریا در خلیج ناپل که ذرات طلایی و کوچک غبار را به سوی شرق و کوه آتشفشانی «وزوویوس» می‌پراکند و به گرانیانو می‌رساند، جایی که طبیعت زیباترین تصاویر خود را به نمایش می‌گذارد، ماکارونی گرانیانو Gragnano پا به عرصه وجود می‌نهد.

گرانیانو شهری ساحلی است که در اقلیم کامپانیا ایتالیا در «والی دی مولینی» جنوب این کشور قرار گرفته است. صنعتگران محلی، خانه‌ها و ساختمان‌های آن را در سال ۱۹۶۹ تأسیس کرده و نام «شهر پاستا» را روی آن گذاشتند.در اواخر قرن هجدهم میلادی به دلیل تولید «طلای سفید» یا ماکارونی به شهرت رسید. یک ماده غذایی که عوامل متعدد از جمله سرمای کوه‌ها و هوای سرشار از یدی که از دریا برمی خیزد و از دیرباز اقتصاد شهر بر آن متکی بوده در تولید ماکارونی در آنجا تأثیر گذاشته است.

برای حفظ سنت‌ها و میراث‌های شهر گرانیانو، تولید کنندگان هر سال در ماه سپتامبر جشنواره‌ای به نام Festa della Pasta di Gragnano راه انداخته و به پخت ماکارونی و پاستا در خیابان می‌پردازند.

این جشنواره نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم به عنوان اقدامی برای پر نشاط کردن شهر در دو روز برگزار می‌شد. گفتنی است در هر روز جشنواره پنج هزار بشقاب ماکارونی در مدت کمی به فروش می‌رسد.

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]