راکت‌لب موشک‌ها را در هوا می‌گیرد

کد خبر : 93577 پنج شنبه 17 مرداد 1398 - 11:20:59

در آینده‌ای نزدیک، شرکت "اسپیس ایکس" تنها شرکتی نخواهد بود که برای تحویل محموله‌های فضایی از موشک‌های قابل مصرف مجدد استفاده می‌کند.زیرا شرکت فضایی "راکت‌لب" به تازگی اعلام کرده که برنامه دارد مرحله نخست موشک "الکترون"(Electron) خود را بازیابی کند.

مرحله اول این برنامه آزمایش روش گرفتن موشک از دریا و بازیابی آن برای بعدها است.

این شرکت قصد دارد مرحله‌ای را برای موشک‌ها اجرا کند که آنها را در هوا و توسط بالگردها در اختیار دوباره خود قرار دهد.در این مرحله زمانی‌ که موشک در حال سقوط است، با چتر نجات به بالگرد متصل می‌شود.

البته که این مرحله فرود به زیبایی کار فرود موشک شرکت "اسپیس ایکس" نخواهد بود، ولی اگر کارها مطابق با برنامه‌ریزی‌ها پیش رود، اقدامی بسیار ارزشمند و مفید خواهد بود.

انگیزه "راکت‌لب" کاملا واضح است. این شرکت در نظر دارد پرتاب‌های بیشتر و مقرون به‌صرفه‌تری را انجام دهد.به جای این‌ که برای هر پرتاب موشک‌ها را از نو بسازد، راکت‌لب دوباره از موشک‌ها استفاده خواهد کرد.

"پیتر بک"(Peter Beck ) مدیر شرکت "راکت لب" اظهار کرد، ممکن است در وهله اول لازم نباشد که تعداد زیادی از این موشک‌ها تولید شود ولی ساخت حتی یک موشک با قابلیت استفاده مجدد می‌تواند تولید موثر شرکت را دو برابر کند.

تا زمانی‌که سه پرتاب توسط این موشک صورت نگیرد قرار نیست که ما شاهد تغییرات فاحشی در موشک "الکترون" باشیم.حال باید دید که این هدف شرکت "راکت لب" تا چه‌ اندازه به واقعیت بدل خواهد شد.

منبع:ایسنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]