با ثبت حق امتیاز یک اختراع؛

سنجش ضربان قلب مسافران با خودروهای خودران اوبر

کد خبر : 93482 یکشنبه 13 مرداد 1398 - 10:38:25

شرکت اوبر حق امتیاز اختراعی برای خودروهای خودران ثبت کرده است که طبق آن خودرو با رصد اطلاعات بیومتریک کاربر مانند ضربان قلب و میزان اضطراب او سفری راحت را برای او فراهم می کند.

شرکت تاکسی اینترنتی اوبر در نظر دارد خودروهای خودرانی تولید کند که علائم حیاتی سرنشین را بررسی می کنند و با سوال درباره احساس او  طی سفر در خودرو تضمین می کنند وی سفری رضایتبخش و خالی از اضطراب را تجربه کند.

در همین راستابه تازگی فاش شده این شرکت در اواخر ماه جولای حق امتیاز اختراعی را ثبت کرده که در آن طرح اولیه برای خودروهایی با قابلیت رصد بیومتریک توضیح داده شده است.

اوبر در حال حاضر مشغول بررسی عملکردهای واقعی فناوری های خودران در ناوگان حمل ونقل خود است. این شرکت هم اکنون تاکسی های خودران را در جاده ها آزمایش می کند.

در طرح اولیه اوبر توضیح داده شده که مسافر می تواند دستگاه های رصد سلامتی مخصوص خود( مانند ساعت هوشمند، دستبند فیت بیت یا غیره) را به تاکسی سفارشی متصل کند تا واکنش های او طی سفر بهتر بررسی شود.

 در مرحله بعد اطلاعاتی که از این روش جمع آوری می شود با آمار سنجش های مربوط به ترمومتر، حسگر سرعت خودرو، دوربین های مادون قرمز و میکروفون ها ترکیب می شود. به عنوان مثال دوربین های ویدئویی  با بررسی حالات صورت سرنشین میزان اضطراب او را ردیابی می کنند. به طور مشابه میکروفون ها نیز سروصدای مسافر مانند آه کشیدن، سرفه یا صحبت های بلند و عصبانی او را ثبت و آن را با وضعیت خودرو مقایسه می کنند.

با انجام این بررسی ها خودرو تشخیص می دهد با سرعت زیاد حرکت می کند یا به یک خودروی دیگر بسیار نزدیک شده یا حتی با شدت ترمز کرده است یا خیر.

از سوی دیگر با نصب حسگرهای فشار داخل در خودرو  اوبر  مشخص می شود آیا سرنشینان با اضطراب به دستگیره های ایمنی خودرو  چنگ زده اند یا خیر.علاوه بر تمام این موارد اوبر می تواند ضربان قلب مسافر را هنگام سفر با متوسط این شاخص در وضعیت کلی مقایسه و به این ترتیب اضطراب او را ردیابی کند.

در کنار این موارد خودرو از مسافر درباره احساس او سوال می کند یا از او می پرسد آیا تمایلی دارد از سرعت خودرو کاسته شود یا خیر و طبق خواسته او عمل می کند.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]