کشاورزی بدون خاک در خانه؛

خانه‌های هوشمند آینده زندگی‌ را دگرگون خواهند کرد

کد خبر : 93413 چهارشنبه 09 مرداد 1398 - 09:45:52

محققان معتقدند خانه‌های آینده کاملا هوشمند خواهند بود که از میان بهترین وسایل هوشمند خانگی می‌توان تخت‌خواب‌ها و مبل‌های هوشمند را نام برد.

با پیشرفت فناوری، ساختار زندگی ما در آینده دستخوش تغییرات خواهد شد.این روزها مردم نسبت به محیط زیست خود هوشیارتر شده‌اند. به همین دلیل این ایده در ذهن‌ها پدید آمده است که آینده هوشمندتری را برای خود بسازیم.

یک هیات تخصصی از محققان و یک کمپین به نام "Smart Energy GB" که برای هوشمندتر کردن بریتانیا تلاش می‌کند، دیدگاه‌های خود نسبت به خانه‌های هوشمند آینده را مطرح کردند.

این محققان معتقدند که به واقعیت تبدیل شدن این رویا در آینده‌ای نزدیک خواهد بود. در آینده اتاق‌های نشیمن تغییر رنگ، بافت و شکل خواهند داد. در آشپزخانه‌ها هم باغ‌های میوه و گیاه با کشت هیدروپونیک وجود خواهد شد.کشت هیدروپونیک یا آب‌کشت شیوهٔ کشت گیاه بدون خاک است.

آمارها نشان می‌دهد که از هر ۱۰ انگلیسی، هفت نفر تمایل خواهند داشت که در خانه‌ای زندگی کنند که بیشتر دوستدار محیط زیست است.در حالی که ۸۵ درصد هم به فناوری‌هایی علاقه دارند که خانه آن‌ها را سبزتر می‌کند.

در اتاق‌های خواب هم تخت‌خواب‌ها به ملافه‌هایی مجهز خواهند شد که فناوری به کار برده شده در آن‌ها، باعث می‌شود کاربر خوابی راحت را سپری کند. بدون اینکه احساس بد گرما و تعریق طی خواب شب را برای صاحب خود ایجاد کند.

توالت‌های منازل هوشمند هم به گونه‌ای خواهد بود که فضولات را به سوخت تبدیل می کنند.همچنین در خانه‌های هوشمند آینده، از فناوری واقعیت افزوده و مبل‌های هوشمند که از مواد قابل تنظیم ساخته شده‌اند، استفاده خواهد شد.

این خانه‌ها از انرژی‌های تجدید پذیر استفاده خواهند کرد و زندگی را برای صاحبان خود آسان‌تر خواهند کرد.

منبع:ایسنا

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]