کد خبر : 93179 دوشنبه 31 تیر 1398 - 15:11:10
تصویربرداری-سه-بعدی-مغز-کمکی-به-پژشکان-در-درمان-بهتر

در مطالعه ای جدید محققین دریافتند:

تصویربرداری سه بعدی مغز کمکی به پژشکان در درمان بهتر

سیناپرس: در مطالعه ای جدید محققین دریافتند که تصویربرداری سه بعدی مغز می‌تواند به پزشکان در انتخاب بهترین درمان کمک کند. این روش جدید می تواند به آن ها کمک کند با بررسی مغز بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس (ام‌اس) بهتریت درمان را برای آن ها انتخاب کنند.

 محققین دانشگاه تگزاس، مغز 23 بیمار مبتلا به ام اس را با استفاده از تکنولوژی MRI سه تسلا مورد بررسی قرار دادند. به عقیده آن ها استفاده از این رویکرد می تواند نقشه مناسبی از شرایط مغزی و میزان آسیب دیدگی بیماران برای پزشکان مهیا کند.

دکتر سیواکاندو سرپرست محققین این مطالعه بر این باور است که درک جزئیات و داشتن تصاویر قابل اعتمادی از نواحی مغز، می‌تواند منجر به انتخاب مناسب درمانی برای هر بیمار شود.

بارت رایمپا از دیگرمحققین این مطالعه نیز بر این باور است که درمان‌های کنونی که به صورت دارو تجویز می‌شوند، سیستم ایمنی را سرکوب می‌کنند و می‌توانند با ایجاد عوارض جانبی دیگر خطرناک باشند.

گفتنی است؛ مولتیپل اسکلروزیس یک بیماری التهابی است که در آن غلاف‌های میلین سلول‌های عصبی در مغز و نخاع آسیب می‌بینند، این آسیب‌دیدگی می‌تواند در توانایی بخش‌هایی از سیستم عصبی که مسئول ارتباط هستند اختلال ایجاد کند.

 

منبع:بنیان

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]