نتایج یک مطالعه جدید نشان داد:

سندروم روده تحریک‌پذیر وجود خارجی ندارد

کد خبر : 93125 شنبه 29 تیر 1398 - 12:07:29

نتایج یک مطالعه جدید نشان داد که پزشکان با تشخیص اشتباه علائم بیماران، مشکل آنها را سندروم روده تحریک‌پذیر تشخیص می‌دهند که اصلاً وجود خارجی ندارد.

به گزارش پایگاه اینترنتی «دیلی رکورد»، کارشناسان انگلیسی ضمن تاکید بر اینکه چیزی به نام سندروم روده تحریک‌پذیر (Irritable Bowl Syndrom) وجود خارجی ندارد، هشدار دادند که ریشه اصلی مشکل بیمارانی که این برچسب را دریافت کرده‌اند، نادیده گرفته می‌شود.

بنابر تشخیص‌های اشتباه پزشکی، بیش از ۱۳ میلیون نفر در انگستان به این سندروم واهی مبتلا هستند. از علائم شناخته‌شده این سندروم می‌توان به نفخ و اسهال اشاره کرد که مبتلایان را در زندگی اجتماعی خود با مشکلاتی روبه‌رو می‌کند.

حال محققان با مرور ۲۲۰ پژوهش انجام شده، دریافتند که این علائم در یک مشکل واحد ریشه نداشته و ممکن است بر اثر طیف گوناگونی از عوامل از جمله کمبود خواب، استرس، بی‌تحرکی و عدم توازن در باکتری‌های روده ایجاد شوند.

به گفته پژوهشگران، پزشکان عمومی باید از سندروم روده تحریک‌پذیر نامیدن مشکلات بیماران دست بردارند و در عوض با یافتن دلیل بروز این علائم آنها را درمان کنند.

بن براون از دانشکده تغذیه و سلامت انگلستان و مولف ارشد این پژوهش در این باره می‌گوید: «برچسب زدن به بیماران کمکی به آن‌ها نمی‌کند زیرا به ریشه اصلی مشکل نمی‌پردازد.»

منبع:ایرنا

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]