مدیر عامل هواوی:

ضرر آمریکا با تحریم هواوی

کد خبر : 93116 شنبه 29 تیر 1398 - 10:54:04

بنیانگذار و مدیرعامل هواوی گفت: هواوی از نظر خلاقیت‌های حوزه فناوری بسیار از آمریکا جلوتر است و با تحریم هواوی ایالات متحده بیشتر ضرر خواهد کرد.

رن ژنگ فی در مصاحبه با یاهو تصریح کرده که هواوی برای افزوده شدن به فهرست ممنوعیت‌های صادراتی آمریکا کاملاً آماده است و اگر چه میزان فروش گوشی‌های ساخت این شرکت در دو هفته آغازین اعمال تحریم‌های دولت آمریکا تا ۴۰ درصد کاهش یافت اما این وضعیت در حال تغییر است.

وی افزوده که هواوی برای کاهش اتکا به محصولات آمریکایی و استفاده از تولیدات خود هواوی آمادگی کافی دارد. ژنگ فی هدف از اقدامات خصمانه آمریکا بر علیه هواوی را مهار فناوری پیشرفته این شرکت عنوان کرده است.

مدیر عامل هواوی این اتهام که این شرکت تهدیدی برای امنیت ملی آمریکاست را رد کرده و افزوده: ما هیچ شبکه ای در آمریکا نداریم و قصد نداریم محصولات نسل پنجممان را در این کشور به فروش برسانیم. به دنبال خرید تولیدات آمریکا هم نیستیم.

ژنگ فی همچنین تاکید کرد: هواوی از نظر خلاقیت‌های حوزه فناوری بسیار از آمریکا جلوتر است و با تحریم هواوی ایالات متحده بیشتر ضرر خواهد کرد. حتی اگر این کشور در حوزه ابررایانه‌ها هم جلوتر باشد به علت عدم دسترسی به ارتباطات فوق سریع عقب خواهد افتاد.

وی در پایان گفت: من بر این باورم که در نهایت نظام قضائی آمریکا این مشکل را برطرف خواهد کرد.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]