کد خبر : 93099 جمعه 28 تیر 1398 - 12:50:02
مرگ-بر-اثر-کم-آبی-شدید-

در سفرهای تابستانی نوشیدن آب را فراموش نکنید؛

مرگ بر اثر کم آبی شدید

مشاور رئیس انجمن تغذیه ایران، نوشیدن آب را برای سلول ‌های بدن در فصل گرم سال حیاتی و ضروری دانست و گفت: کم آبی شدید می تواند منجر به مرگ شود.

برلیانت بزرگمهر با اشاره به اینکه در فصل گرم، مقدار زیادی آب از بدن به علت عرق کردن از دست می ‌رود، اظهارداشت: هم اکنون برای انجام واکنش ‌های داخلی بدن نیاز به آب داریم بنابراین کم آبی بدن می تواند در روند کارایی افراد اختلال ایجاد کند.

این مشاور تغذیه و رژیم درمانی افزود: نوشیدن آب برای سلول ‌ها حیاتی و ضروری است زیرا با کمک آب، مواد مغذی موجود در غذاها وارد خون می شود. از طریق خون نیز بار دیگر به وسیله آب به سلول ها باز می گردد. همچنین مواد زائد روده ها از طریق آب دفع می شود بنابراین کم آبی شدید می تواند منجر به مرگ ‌شود.

وی تصریح کرد: افراد باید در فصل گرم سال روزانه ۶ تا ۸ لیوان آب بنوشند. همچنین باید مصرف مواد غذایی مانند سبزی‌ ها و میوه‌ های آبدار را در فصل تابستان افزایش دهند. از شیر و دوغ نیز می توان برای تامین آب مورد نیاز بدن استفاده کرد. همچنین در سفرهای تابستانی نیز نباید نوشیدن آب فراموش شود.

 وی در پایان به مهر گفت: نوشیدن آب به میزان کافی ضمن اینکه از گرمازدگی در فصل گرما پیشگیری می ‌کند، باعث رقیق شدن شیره‌ های گوارشی، هضم و جذب بهتر غذا می شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]