کد خبر : 92910 پنج شنبه 20 تیر 1398 - 09:34:31
رفع-نیازهای-جامعه-با-باور-پذیری-توانایی-هایی-داخلی

طیبی در دیدار با رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان مطرح کرد؛

رفع نیازهای جامعه با باور پذیری توانایی هایی داخلی

سیناپرس: رئیس جهاد دانشگاهی در دیدار با رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: همکاری جهاد دانشگاهی با دانشگاه صنعتی اصفهان می تواند روند اجرای پروژه های فناورانه را سرعت ببخشد.

دکتر حمید رضا طیبی در دیدار با دکتر سید مهدی ابطحی، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، همکاری و برقراری تعامل سازنده با دانشگاه های مطرح کشور را یکی از اولویت های جهاد دانشگاهی برشمرد و اظهارداشت: همکاری جهاد دانشگاهی با دانشگاه هایی مانند دانشگاه صنعتی اصفهان می تواند روند اجرای پروژه های فناورانه را سرعت بخشد و موانع را رفع کند.

وی افزود: هم اکنون بسیاری از پروژه های جهاد دانشگاهی به جایگاه های خوبی رسیده اند و تعامل خوبی نیز با نهادها و مراکز صنعتی کشور برقرار شده  است.

وی با اشاره به فضای خوبی که امروزه با صنایع مختلف کشور مانند صنایع خوردو با جهاد دانشگاهی باز شده است، گفت: یکی از مشکلات امروز در انجام قراردادها ، کمبود نقدینگی و مباحث مالی است

وی تصریح کرد: کشور در شرایطی قرار گرفته است که باید برای مباحث فناورانه اقدام جدی کرد. البته اکنون دیگر هیچ مشکلی در این زمینه نداریم اما متاسفانه تا پیش از این، مشکل عمده باور ناپذیری توانایی و قدرت داخلی در امر فناورانه بود.

طیبی با برشمردن برخی از عرصه های مختلف کشاورزی، فنی و مهندسی، بیوتکنولوژی، شیمی و فناری اطلاعات جهت همکاری با دانشگاه صنعتی اصفهان خاطرنشان کرد: با هم افزایی و تشکیل تیم های قوی می شود در این عرصه کارهای فناورانه ورود جدی داشته باشیم.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]