کد خبر : 92692 دوشنبه 10 تیر 1398 - 12:51:48
خودروهای-برقی-به-سیستم-هشدار-صوتی-مجهز-می-شوند

طبق قانون جدید اتحادیه اروپا؛

خودروهای برقی به سیستم هشدار صوتی مجهز می شوند

طبق قانون جدیدی که از امروز در اتحادیه اروپا اجرایی می شود، خودروهای برقی باید مجهز به سیستمی شوند که در سرعت ۱۹کیلومتر برساعت نوعی سروصدا برای توجه عابران و دوچرخه سواران تولید کنند.

از امروز مدل های جدید خودروهای برقی در اتحادیه اروپا ملزم هستند یک دستگاه تولید کننده صوت (سیستم هشدار صوتی) داشته باشند. هنگامیکه وسیله نقلیه با سرعت کمتر از ۱۹ کیلومتر برساعت حرکت می کند، این سیستم فعال می شود.

در فرضیه چنین سیستمی اجازه نمی دهد عابران پیاده و دوچرخه سواران از حضور خودروهای برقی و بی سروصدا غافلگیر شوند.البته سروصدای تولیدی این خودروها لزوماً آزار دهنده نیست اما به عابران هنگام ردشدن از خیابان هشدار می‌دهد.

تمام خودروهای برقی جدید از جمله خودروهای فعلی باید تا ۲۰۲۱ میلادی این سیستم را داشته باشند. بنابراین خودروهای برقی که اکنون در خیابان‌ها هستند نیز احتمالاً باید این سیستم را نیز نصب کنند.

البته این قانون جدید برای همه خوشایند نیست. برخی از جمعیت‌های خیریه حمایت از حیوانات خواهان آن هستند که خودروهای برقی در سرعت‌های بالاتر نیز سروصدایی ایجاد کنند. از سوی دیگر برخی معتقدند به این ترتیب سروصدای موجود در خیابان‌ها همچنان ادامه خواهد یافت.

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]