کد خبر : 92591 چهارشنبه 05 تیر 1398 - 13:56:58
تسهیل-مسیر-ثبت-اختراع-با-حضور-۵۶-دفتر-همکار-در-مراکز-علمی-و-تحقیقاتی

مدیر کانون پتنت خبر داد

تسهیل مسیر ثبت اختراع با حضور ۵۶ دفتر همکار در مراکز علمی و تحقیقاتی

سیناپرس: مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری از همکاری این مرکز با ۵۶ دفتر همکار در مراکز علمی و تحقیقاتی خبر داد که به این تعداد به زودی ۴۳ دفتر دیگر نیز افزوده می‌شود.

تعامل و همکاری تنگاتنگ با مراکز علمی و فناوری کشور ضرورتی است که کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به خوبی آن را درک کرده است تا شاهد افزایش آگاهی اساتید و دانشجویان با ثبت اختراع باشیم. در این راستا کانون اقدام به راه‌اندازی و توسعه دفاتر همکار با نهادهای علمی و پژوهشی کرده است تا تعامل و همکاری خود را با این نهادها افزایش دهد.

مهدی ضیغمی، مدیر کانون پتنت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان این‌که در حال حاضر ۵۶ دفتر همکار کانون در مراکز تحقیقاتی و دانشگاه‌ها مشغول فعالیت هستند، اظهار کرد: دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه شیراز، دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد، دانشگاه شهید باهنر کرمان، دانشگاه بوعلی سینا، دانشگاه ارومیه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برخی از مراکزی هستند که دفاتر همکار کانون در آنها راه‌اندازی شده است. البته طبق تفاهم‌نامه‌ای که میان دانشگاه آزاد اسلامی و کانون امضا شد، به زودی ۴۳ دفتر با اجرایی شدن تفاهم نامه به این تعداد افزوده می شود. این دفاتر اهمیت حفاظت از مالکیت فکری را با برگزاری کارگاه های آموزشی برای نخبگان، دانشجویان و اساتید تبیین می کنند. همچنین با برگزاری دوره های آموزشی، جذب و ثبت درخواست گامی موثر برای فرهنگسازی درباره مالکیت فکری برداشته اند. پس افزایش این دفاتر در نهایت منجر به افزایش درخواست برای ثبت اختراع می شود.

بر اساس اعلام معاونت علمی، وی یادآور شد: کانون پتنت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن حمایت از دستاوردهای فکری در قالب ثبت اختراع در دفاتر ثبت پتنت معتبر جهان، فرهنگ‌سازی در زمینه اهمیت پتنت و ضرورت ثبت آن را انجام می‌دهد. این نهاد، با حمایت‌های خود می‌تواند جایگاه کشور را در کسب شاخص‌های نوآوری و مالکیت فکری ارتقاء داده و زمینه‎های لازم را برای تشکیل دفاتر انتقال فناوری در دانشگاه‎ها و درآمدزایی از تحقیقات و پژوهش‌های دانشگاهی به‌عنوان دانشگاه‌های نسل سوم و کارآفرین فراهم کند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]