کد خبر : 92516 دوشنبه 03 تیر 1398 - 14:03:03
-پلی-که-با-شش-جفت-دست-ساخته-شد-کجاست؟

پلی که با شش جفت دست ساخته شد کجاست؟

سیناپرس: لورنزو کوئین، مجسمه ساز معروف، بار دیگر و با یک اثر به یاد ماندنی دیگر، پیروزمندانه به ونیز باز می‌گردد. ۶ جفت دست، از روی آبگیر تاریخی آرسنال، عبور کرده و در میان راه به هم رسیده‌اند، و به این ترتیب، پل اتحاد ونیز را به وجود آورده‌اند.

"Building Bridges"، با ۱۵ متر ارتفاع و ۵/۱۹ متر عرض، علاوه بر اینکه یک مورد به نقاط شاخص و چشمگیر شهر اضافه کرده، شرکت در فستیوال دو سالانه ونیز را هم تجربه کرده است. این اثر، برای خود لورنزو کوئین هم یک نمونه کار تماشایی به حساب می‌آید که به دیگر اثر هنری او با نام "حمایت" (مجسمه غول پیکری از یک جفت دست، که از کانال بزرگ ونیز بیرون آمده و انگار یک ساختمان را نگه داشته است)، که در سال ۲۰۱۷ در ونیز ساخته شده بود، اضافه شده و تحسین‌های بسیاری، از سرتاسر جهان را نصیب او کرده است.

لورنزو کوئین، پسر بازیگر مشهور و برنده اسکار، آنتونی کوئین می گوید: «هر جفت از دست‌های این مجسمه، به احترام یکی از ارزش‌های ۶ گانه‌ی مفهوم انسانیت، ساخته شده‌اند: دوستی؛ تا آن را در آینده و در کنار هم بسازیم، خرد؛ تا با آن تصمیمات متقابل و مفید بگیریم، یاری؛ تا با آن دوستی هایمان را محکم و همیشگی کنیم، وفاداری؛ تا با آن به ارزش‌های فردی و قلب‌هایمان اعتماد کنیم، امید؛ تا با آن به تلاش‌های با ارزش خود ادامه بدهیم و عشق؛ هدف بنیادی همه ما در زندگی.»

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]