کد خبر : 92377 سه شنبه 28 خرداد 1398 - 14:23:19
نخستین-شتاب‌دهنده-غذاهای-دریایی-در-کشور-شکل-می‌گیرد

نخستین شتاب‌دهنده غذاهای دریایی در کشور شکل می‌گیرد

سیناپرس: نخستین شتاب‌دهنده غذاهای دریایی در کشور به منظور تبدیل ایده های جوانان در حوزه غذاهای دریایی به کسب و کار ایجاد می شود.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری برای ایجاد یک شتاب دهنده در حوزه غذاهای دریایی با یکی از بزرگترین شرکت های تولید این نوع غذاها در کشور به توافق رسیده است.

برای اجرایی شدن این طرح، نیازهای فناورانه، توانمندی شرکت متقاضی و نیازهای صنعت غذایی به صورت کامل مشخص شده و به ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ابلاغ شده است تا هر در مدت زمان کوتاهی نخستین شتاب‌دهنده غذاهای دریایی در کشور ایجاد شود.

با توجه به اینکه سرانه مصرف غذاهای دریایی در کشور ما بسیار پایین است و با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد، اقدامات فناورانه و نو می تواند، بهترین راهکار برای ترغیب مردم به استفاده از غذاهای دریایی باشد. غذاهایی که در سفره و سبد کالای خانوار ایرانی جای خود را به خوبی باز نکرده است.

موافقت مقدماتی برای ایجاد شتاب دهنده در حوزه تولید غذا های دریایی صورت گرفته است و تا پایان سال جاری این شتاب دهنده عملیاتی می شود تا این شتاب دهنده بستر مناسبی برای تبدیل ایده های جوانان کشورمان در حوزه غذاهای دریایی به کسب و کار را فراهم کند و پس از تبدیل ایده جوانان به کسب و کار، زمینه جذب سرمایه، بالندگی و توسعه استارتاپ های ایرانی را فراهم کند.

یکی از صنایع بزرگ کشور که سهم قابل توجهی از اقتصاد کشور را به خود اختصاص داده است صنعت غذایی است. صنعتی که هنوز به صورت کاملاً سنتی اداره می شود و به کارگیری فناوری در آن همه گیر نشده است. اما ایجاد شتاب دهنده ها می تواند به این صنعت رنگ و بویی نو دهد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]