کد خبر : 92301 یکشنبه 26 خرداد 1398 - 09:48:11
سگهای-ولگردی-که-به-نگهبانان-وفادار-تبدیل-می-شوند

از سوی شهرداری تهران با همکاری شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران:

سگهای ولگردی که به نگهبانان وفادار تبدیل می شوند

سیناپرس: شهرداری تهران با همکاری شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران طرحی را به عنوان جمع آوری سگ های ولگرد پایتخت آغاز کرده است.

مدیرعامل شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران در حاشیه بازدید خبرنگاران از نقاهتگاه و مرکز نگهداری سگ‌های ولگرد گفت: شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران طرحی را به عنوان جمع آوری سگ های ولگرد در 22 منطقه شهر تهران به اجرا در آورده است که در این بین پس از پلاک کوبی و عقیم سازی و میکروچیپ گذاری  روی این حیوانات و تایید دامپزشکان و رسیدگی به شرایط بهداشتی سگ ها دوباره به مناطقی که شهرداری برای آن ها تعبیه کرده بازگردانده می شوند و یا به صورت رایگان در اختیار افراد به عنوان سگ نگهبان قرار می گیرند.

حمیدرضا تحصیلی  افزود:جمع‌آوری سگهای ولگرد در سال های گذشته در دستور کار شرکت ساماندهی قرار گرفت و با توجه به گزارش هایی مبنی بر مشاهده سگ‌های ولگرد و هار، طرحی برای جمع اوری این سگ ها از سطح شهر و حریم پایتخت آغاز شد و درنهایت سگهای ولگرد و بی‌صاحب از سطح شهر و حریم پایتخت جمع‌آوری و به این مرکز که در محدوده آرادکوه مستقر است منتقل می‌شوند.

مدیرعامل شرکت صنایع و مشاغل تصریح کرد: نقاهتگاه سگهای ولگرد حدود 5 سالی است که در محدوده آرادکوه احداث شده است که این مرکز ظرفیت نگهداری و پذیرش 400 قلاده سگ ولگرد را دارد و در واقع این سگها پس از قرنطینه و پلاک‌کوبی به سطح جنگل‌ یاس و سرخه‌حصارو چیتگر رها می‌شوند و معمولا بیماری پوستی، زخمی شدن ،شکستگی دست و پا جزء عمده‌ترین بیماری‌های سگ‌هایی است که به اینجا آورده می شود.

وی خاطرنشان کرد: تا 10 روز آینده سایت اطلاعات سگ‌های بدون صاحب راه‌اندازی می شود و افراد می‌توانند با مراجعه به این سامانه و ثبت مشخصات خود اقدام به گرفتن رایگان سگهای نگهبان کنند. در حال حاضر 270 قلاده سگ در نقاهتگاه آرادکوه پلاک‌کوبی شده‌اند که آماده رها سازی هستند و از دیگر اهداف این مجموعه این است که با نصب تابلو‌هایی در سطح شهر سعی کنیم مردم را نسبت به این حیوان نجیب و با وفا  آگاه کنیم تا دیگر مردم از آنها نترسند و با آنها دوستی کنند.

وی با تأکید بر اینکه در فرآیند گرفتن سگهای بی‌صاحب و ولگرد از داروی بی‌هوشی استفاده می‌شود، گفت: به‌خلاف ادعای برخی مدعیان حمایت از حیوانات، به هیچ عنوان این سگها کشته نمی‌شوند. در حال حاضر تعدادی از حامیان حیوانات نیز با حضور در نقاهتگاه و مرکز نگهداری سگ‌های ولگرد در فرآیند پلاک‌کوبی و همچنین قرنطینه آنها نظارت می‌کنند.

  مدیر عامل صنایع و مشاغل شهر تهران درپایان این بازدید به خبرنگاران گفت: من می خواهم اعلام کنم  که درب نقاهتگاه آراد کوه که محلی برای سگ های ولگرد پایتخت است به روی  همه مردم باز است و حامیان واقعی این حیوانات می‌توانند با مراجعه به این نقاهتگاه شاهد عملکرد ما باشند و اینجا اعلام  می کنیم که به هیچ عنوان حذف فیزیکی سگ ها را نداریم و سگی کشته نخواهد شد و این طرح تنها جمعیت سگ‌ها را کنترل می‌کند تا زاد و ولد کمتری صورت گیرد و به یقین چنین اخبار بی ریشه و اساسی، شایعه ای بیش نیست.

گزارش: مهگل غفاری

 

no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
no-alt
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]