کد خبر : 92200 سه شنبه 21 خرداد 1398 - 10:27:33
این-گیاه-مارمولک-می-خورد!

محققان کانادایی کشف کردند؛

این گیاه مارمولک می خورد!

محققان در کانادا نوعی گیاه کوزه ای گوشتخوار رصد کرده اند که به جای حشرات و عنکبوت از مهره داران تغذیه می کند. این گیاه در حقیقت مارمولک های جوان را می بلعد.

دانشمندان نخستین نمونه از گیاه کوزه‌ای گوشتخوار در کانادا را کشف کرده اند که مارمولک می‌خورد. گیاهان کوزه‌ای گیاهانی گوشتخوارند که طعمه خود را در چاله‌ای در درون خود به دام می‌اندازند. این چاله کوزه‌مانند مملو از مایع است. آنها اصولاً از حشرات و عنکبوت‌ها تغذیه می‌کنند و به طور معمول حیوانات مهره دار جزء رژیم غذایی آنان نیست.

اما محققان در Algonquin Park اونتاریو گیاهان کوزه‌ای کشف کردند که در مرداب زندگی می‌کنند. آنها موارد متعددی را رصد کردند که طی آن گیاهان مارمولک‌های جوان را شکار می‌کردند.

به گفته «آلکس اسمیت» جانور شناس دانشگاه Guelph این کشف نشان می‌دهد گیاهانی عجیب و جالب که ممکن است در حیات پشتی خانه‌ها برویند از مهره داران تغذیه می‌کنند.

صدها سال است که دانشمندان در Algonquin Park گیاهان کوزه‌ای را رصد می‌کنند اما تاکنون هیچ موردی درباره رصد گیاه گوشتخواری که مارمولک‌ها را می بلعد، ثبت نشده است.مارمولک‌های شکار شده از انگشت انسان کوچک‌تر بودند و جالب آنکه برخی گیاهان همزمان چند مارمولک را شکار می‌کردند!

منبع:مهر

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]