کد خبر : 92048 پنج شنبه 16 خرداد 1398 - 11:38:38
-زنگ-درب-های-هوشمند-ابزار-نظارتی-پلیس-در-آمریکا-شد

زنگ درب های هوشمند ابزار نظارتی پلیس در آمریکا شد

زنگ درهای هوشمند «رینگ» شرکت آمازون که در برخی نقاط آمریکا برای جلوگیری از دزدی و کنترل محیط اطراف به کار می روند، به همین منظور مورد استفاده پلیس هم قرار گرفته اند.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر،در شرایطی که هزینه نصب و راه اندازی دوربین‌های باکیفیت امنیتی بالاست، محبوبیت زنگ درهای هوشمند برای حفظ امنیت و شناسایی دزدان و خرابکاران در آمریکا رو به افزایش است و حال شرکت آمازون قصد دارد با همکاری نیروهای پلیس از این محصولات کم هزینه برای ایجاد یک شبکه کنترل و نظارت استفاده کند.

ادارات پلیس سراسر آمریکا تصمیم گرفته اند در شهرهایی با کمتر از ۳۰ هزار نفر جمعیت، این زنگ‌های در را با تخفیف زیاد یا حتی به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار دهند تا از این طریق بتوان از ابزاری جدید برای فیلمبرداری از محیط اطراف و ایجاد یک شبکه جامع و گسترده کنترل و نظارت استفاده کرد.

زنگ‌های هوشمند رینگ در صورت حرکت مشکوک یا ایجاد صدایی مبهم در محیط اطراف به طور خودکار ضبط تصویر و صدا را آغاز می‌کنند و می‌توان از این اطلاعات برای شناسایی دزدان و خلافکاران استفاده کرد.

پلیس آمریکا معتقد است با استفاده از تصاویر ضبط شده توسط زنگ‌های رینگ تحقیقات در مورد جنایتکاران ساده‌تر می‌شود. البته هنوز مشخص نیست آیا تمهیداتی برای حفاظت از حریم شخصی افراد بیگناهی که چهره شأن ممکن است در این تصاویر ثبت شود، اندیشیده شده است یا خیر.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]