کد خبر : 91815 چهارشنبه 08 خرداد 1398 - 10:37:38
استفاده-از-تصاویر-دانشجویان-برای-تحقیق-در-ارتش-آمریکا

استفاده از تصاویر دانشجویان برای تحقیق در ارتش آمریکا

رسانه ها فاش کرده اند دوربینی در پردیس دانشگاه کلرادو بین سال های ۲۰۱۲ و۲۰۱۳ از ۱۷۰۰ نفر عکاسی کرده است. این مخزن تصاویر برای توسعه فناوری شناسایی صورت برای ارتش آمریکا استفاده شده است.

محققان با استفاده از ۱۷۰۰ عکس دانشجویان و افراد دیگر تحقیقاتی را برای ارتش آمریکا و سرویس های جاسوسی انجام داده اند.

این در حالی است که بدون اجازه افراد از تصاویرشان در این تحقیق استفاده شده است. هرچند استفاده از تصاویر افراد از لحاظ فنی اشکال قانونی ندارد اما سوالاتی را درباره ماهیت فناوری شناسایی صورت به وجود می آورد.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر،به نوشته روزنامه «کلرادو اسپرینگز ایندپندنت» این تحقیق در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ میلادی انجام شده و یکی از اهداف آن مشخص کردن قابلیت الگوریتم ها برای شناسایی صورت از فاصله دور، از روی منابع و در نور کم است.

برای این منظور یک دوربین تله فوتو در پردیس دانشگاه کلرادو در کلرادو اسپرینگز نصب شد و از دانشجویان فیلمبرداری کرده است. محققان پس از ترکیب عکس ها، مخزن اطلاعاتی به نام Unconstrained College Students ذخیره کردند. از آنجا که این مخزن اطلاعاتی تصادفی بوده و جزییات کمتری دارد، به دانشمندان کمک می کند راحت تر الگوریتم هایی بسازند که از راه دور نیز کارآمد است. چنین الگوریتم هایی به خصوص در ارتش کارآمد است.

به گفته ترنس بولت (استاد دانشگاهی که این مخزن را ساخته)، ثبت تصاویر افراد در اماکن عمومی غیرقانونی نیست و دانشگاه نیز این پروژه را تایید کرده بوده است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]