کد خبر : 90967 جمعه 13 اردیبهشت 1398 - 12:30:22
کشف-فسیل-انسان‌های-نخستین

توسط محققان آکادمی علوم اجتماعی چین صورت گرفت:

کشف فسیل انسان‌های نخستین

سیناپرس: محققان آکادمی علوم اجتماعی چین یک فسیل مربوط به انسان های اولیه به قدمت 160 هزار سال را در یک غار در شهر لانژو در شمال این کشور کشف کردند.

به نقل از ایرنا، محققان آکادمی علوم اجتماعی چین یک فسیل مربوط به انسان های اولیه به قدمت 160 هزار سال را در یک غار در شهر لانژو در شمال این کشور کشف کردند.

خبرگزاری شینهوا روز جمعه گزارش کرد، این کشف باستانی توسط یک گروه تحقیقاتی به سرپرستی آکادمی علوم اجتماعی چین با همکاری دانشگاه لانژو و موسسه ماکس پلانک و با مشارکت گروه بین المللی دنیسووان صورت گرفته است.

آزمایش های انجام شده بر روی دی.ان.ای این فسیل که در یک مجله علمی منتشر شده نشان می دهد موجودات منقرض شده در مقایسه با گونه های ما به نئاندرتال ها نزدیک تر هستند.

دانشمندان همچنین اعلام کردند در این کشف جدید که شامل نیمه راست استخوان فک به همراه دندان ها است پروتئین شناسایی کرده اند.

«ژانگ دونگ جو» از دانشمندان دانشگاه لانژو می گوید این نوع از انسان های نخستین قادر بوده اند خود را با محیط های کم ارتفاع با اکسیژن کم تطبیق دهند.

مطالعات دانشمدان چینی بر روی فسیل انسان های اولیه از 40 سال پیش در استان گانسو آغاز شده است آنها ابتدا بر روی یک فسیل در سال 1980 میلادی مطالعه کردند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]