کد خبر : 90239 دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 - 15:31:55
آبادی-،-فرهنگ-و-بوم-ایرانی-را-نشان-می-دهد

باتلاش جوانان در یک شرکت دانش بنیان:

آبادی ، فرهنگ و بوم ایرانی را نشان می دهد

سیناپرس: بازی‌های رایانه ای که امروز تقریباً در بیشتر شئون زندگی انسان‌ها راه یافته‌اند، هم چون دیگر ساخته‌های دست بشر، دو روی سکه دارند که یک روی آن، بهره‌گیری درست و مفید و روی دیگر آن، استفاده های نادرست و نابجا است که گاه، آسیب‌های فراوانی را در پی دارد.

 بسیاری ازکارشناسان تربیتی معتقدند که بازی های رایانه ای می تواند اثرات مثبتی مانند تکامل شخصیت و رفتار، پرورش استعدادها، ایجاد خلاقیت، پرورش تمرکز و دقت، افزایش بهره هوشی، گسترش جهان بینی، تقویت ذوق هنری، آموزش مفاهیم پیچیده، انتقال فرهنگ و غیره را به همراه داشته باشند اما انتخاب درست بازی ها در این مبحث جای تامل دارد.

در این میان شرکت دانش بنیان مجموعه ارتباطات سیار سیمرغ که مجموعه ای از جوانان خوش ذوق و خلاق را دور هم جمع کرده است بازی به نام « آبادی» که برپایه داستانی ساده و البته هماهنگ با فرهنگ و بوم ایرانی است ، را طراحی کرده اند.

محمد رسول عالمی طراح بازی« آبادی»  گفت: برای ساخت این بازی ایده های بسیاری به ذهن مان رسید تا بتوانیم با استفاده از اثرات مثبت یک بازی نتایج خوبی نیز به مخاطب بدهیم.در طراحی آبادی  به دنبال مکانیکی جدید بودیم که روند ساخت کلمات رو متفاوت کند. دراین راستا ایده‌های مختلفی از سوی همکاران مجموعه مطرح بود که سرانجام مکانیک چرخنده انتخاب شد تا حروف روی آن قرار بگیرد و کابر با چرخاندن آن،حروف را در جای مشخص قرار دهد و کلمه مد نظر نقش ببندد.

وی افزود: در طراحی تم هنری بازی سعی کردیم تا روایت راحتی به بازی اضافه کنیم  تا با تم ها و هنری متفاوت بتوانیم فضایی جدید را خلق کنیم.

طراح بازی آبادی عنوان کرد: برای پیاده‌سازی بازی از انجین بازی سازی unity استفاده شده است و در طراحی ux هم از figma و طراحی هنری و رابط کاربری هم با photoshop پیاده‌سازی شده است.

مخاطب ما رده سنی بزرگسالان بوده است

فرداد افشار ،مدیر پروژه بازی ایرانی« آبادی» درباره اهداف طراحی و شکل گیری این بازی افزود:از این قبیل بازی ها و مشابه آن زیاد طراحی شده است اما هدف اصلی و مخاطب ما رده سنی بزرگسالان بوده تا بتوانیم  آنها را نیز با دنیای بازی آشناترکنیم.

مدیر پروژه بازی ایرانی« آبادی» خاطرنشان کرد: روایت بازی «آبادی» داستانی کاملا ایرانی است و در هرمرحله از معماری ایرانی، لباس و تن پوش های اصیل ایرانی استفاده کرده ایم و مخاطب را با محیطی سنتی و بومی آشنا کرده و از جاذبه‌های گردشگری نیز در هر دهکده استفاده کرده ایم.

افشار درخصوص دستیابی به استانداردهای حوزه بازی تاکیدکرد: خوشبختانه بااستفاده از نبوغ داخلی و جوانان برجسته توانسته ایم  با چند به روز رسانی سریع, در مدت کوتاه 20 روزه به استاندارد بازی های موبایلی به خصوص درکافه بازار دست پیدا کنیم و در قسمت تازه‌های برگزیده قرار بگیریم و تعداد کاربران زیادی جذب کنیم که بازخوردهای مثبتی نیز به همراه داشته است.همچنین از کشورهای عربی نیز در خواست انتشار این بازی در اپلیکیشن هایشان به ما رسیده است.

فرداد افشار درخصوص جذب حمایت از ارگان های مختلف تاکید کرد: مجموعه ارتباطات سیار سیمرغ و همکاران ما سعی می کنند تاجای ممکن با کسب درآمد استودیو را خودشان نگه دارند تا نیاز به کمک از ارگان خاصی هم وجود نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد : تیم بازی آبادی متشکل از افراد با تجربه و با سابقه در صنعت بازی کشور است و هدف‌مان ترویج و بومی سازی  بازی ها با فرهنگ ایرانی است. گفتنی است ، محمد شجریان و ایوب اعظمی- برنامه نویسی، مجتبی آریان -کانسپت آرتیست ، طراحی رابط کاربری - فاطمه ضرابی  و مدیر برنامه‌ریزی و مشاور طراحی نیز سید رضا سعیدی زحمتهای بسیاری برای طراحی این بازی کشیده اند.

گفتنی است، مخاطبان از طریق کافه بازار و گوگل‌پلی میتوانند بازی ایرانی آبادی را دانلود و نصب کنند.

 

گفتگو:فرگل غفاری

 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما
  • الهام چهارشنبه 22 اسفند 1397 - 01:12:19
    سلام بسیاربازی قشنگ و اجتماعی است و میخواستم ازمدیرپرژوه آقای فردادافشارتشکرکنم

[کد امنیتی جدید]