کد خبر : 89963 سه شنبه 14 اسفند 1397 - 09:50:53
نخستین-گردهمایی-بین-المللی-مدرسه-ایرانی-برگزار-می-گردد

با حضور وزیر آموزش و پرورش:

نخستین گردهمایی بین المللی مدرسه ایرانی برگزار می گردد

سیناپرس: هشتمین همایش و نخستین گردهمایی بین المللی مدرسه ایرانی، معماری ایرانی، روز سه شنبه با حضور وزیر آموزش و پرورش در دانشگاه یزد آغاز شد.

در این همایش سه روزه مدیران کل آموزش و پرورش و نیز مدیران کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سراسر کشور حضور دارند.مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس یزد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 519 اثر به دبیرخانه این همایش در استان ارسال شد و آثار ارسالی را 51 داور بررسی کردند.

محمدرضا عارفی افزود: در بخش های عکاسی، طراحی و مقاله به ترتیب 109، 302 و 214 نفر ثبت نام کردند که در مهلت تعیین شده 80 اثر در بخش عکاسی، 243 اثر در بخش طراحی و 196 اثر در بخش مقاله به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
عارفی هویت بخشی به فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی و احیا معماری اسلامی ایرانی با رعایت الگوهای بومی، الگوهای توسعه پایدار در آمایش سرزمین و شرایط محیط ‌های آموزشی، تربیتی و جمعیتی در مکان‌یابی مدارس و مراکز، تکنولوژی ساخت و صنعتی‌سازی، مدرسه سبز و ملاحظات ارگونومیک و فضاهای آموزشی را از جمله محورهای همایش مورد اشاره بیان کرد.
وی هدف از برگزاری همایش یاد شده را احیای معماری ایرانی در فضای آموزشی کشور با عنوان « مدرسه امروز ،میراثی ماندگاری » بیان نمود.
عارفی اظهار داشت: برگزاری کارگاه های آموزشی و برپایی نمایشگاه آثار ارسالی از دیگر برنامه های همایش است و در مراسم اختتامیه از خالقان آثار برتر هر بخش تجلیل می شود.
این همایش طی هفت سال گذشته در تهران برگزار شده بود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]