رعب و وحشت عمومی از گسترش ویروس کرونا در کره جنوبی

کد خبر : 8983 شنبه 16 خرداد 1394 - 17:47:48

تاکنون با شناسایی 9 مورد تازه از ابتلا به سندروم تنفسی خاورمیانه کرونا یا مِرس در کره جنوبی، شمار مبتلایان در این کشور به 50 نفر رسیده است که این اقدام رعب عمومی در این کشور ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا از منابع خبری، بیماران جدید بخشی از یک هزار و 660 نفری هستند که بعد از تماس با افراد مبتلا قرنطینه شده اند.از زمان تایید نخستین مورد ابتلا به این ویروس در کره جنوبی در حدود دو هفته پیش (20 مه) تا کنون 4 نفر در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.مسئولان بهداشتی و درمانی کره جنوبی می گویند در آزمایش های اولیه نشانی از جهش این ویروس به گونه ای خطرناک تر که احتمال سرایت آن را بیشتر کند، ندیده اند. نمونه هایی برای آزمایش بیشتر و دقیق تر به آزمایشگاه هایی در آمریکا فرستاده شده است.

قرار است در روزهای آینده هیاتی از سازمان بهداشت جهانی برای ارزیابی وضعیت شیوع بیماری در کره جنوبی به این کشور سفر کند.

مردم کره نگران از احتمال ابتلا به ویروس جدید، با ماسک در خیابان ها رفت و آمد می کنند و اجازه نمی دهند فرزندان به مدرسه بروند که از زمان شیوع بیماری صدها مدرسه در کره جنوبی تعطیل شده است.

ویروس مرس برای اولین بار حدود سه سال پیش در خاور میانه مشاهده شد. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی تقریبا 36 درصد موارد گزارش شده از مبتلایان به این بیماری به مرگ منتهی شده است.کره جنوبی اولین کشور شرق آسیا است که شهروندان آن این ویروس مبتلا شده اند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]