کد خبر : 86812 پنج شنبه 15 آذر 1397 - 15:59:37
مدیریت-منابع-آبی-با-فیلترهای-دانش‌بنیان

مدیریت منابع آبی با فیلترهای دانش‌بنیان

به نظر می رسد برای نجات کشور از بحران کم آبی باید مدیریت منابع آبی در جهات مختلف مانند بازیافت پساب ها مورد توجه مسئولان در سطح کلان و استان ها قرار گیرد.

در زمان حاضر به جز خشکسالی و خروج آب از مرزها یا شور شدن آب موضوع دیگر به فعالیت‌های مختلف انسان مربوط می شود که به طور مستقیم با ریختن فاضلاب‌های خانگی، صنعتی، پساب‌های کشاورزی و انواع زباله به رودخانه، دریاچه‌ها و دریاها و غیرمستقیم از طریق فعالیت‌های صنعتی آلوده کننده هوا که منجر به بارش باران‌های اسیدی خواهند شد، منابع آبی آلوده می‌شود.

از طرف دیگر، آب‌های زیر زمینی نیز علاوه بر برداشت‌های بی‌رویه از طرق مختلفی مثل نشت نفت و بنزین از مخازن زیر زمینی، نفوذ شیرابه زباله در مکان‌های جمع آوری زباله، نفوذ باقیمانده کودها و سموم کشاورزی همراه با آب آبیاری زمین‌های کشاورزی و نفوذ فاضلاب‌های خانگی تهدید و آلوده می‌شوند و زندگی انسان‌ها و دیگر جانداران را به خطر می‌اندازند.

با این حال اکنون به نظر می رسد برای نجات کشور از بحران کم آبی باید مدیریت منابع آبی در جهات مختلف مانند بازیافت پساب ها مورد توجه مسئولان در سطح کلان و استان ها قرار گیرد.

یکی از طرح های عمده برای مدیریت منابع آب در واقع بازگشت پساب های تصفیه شده به چرخه بخش های کشاورزی و صنعت در کشور است که هرچند پروژه هایی در این زمینه اجرا شده اما گسترش آنها ضروری است.

روزانه بخش عمده ای از آبها در قالب مصارف شهری و صنعتی به پساب تبدیل می شود که اگر به درستی مدیریت شود این پساب ها به کشاورزی و صنعت حیاتی دوباره خواهند بخشید.

در راستای تصفیه پساب های آلوده، یکی از شرکت های دانش بنیان موفق به ساخت فیلترهای تصفیه کننده آب و پساب آلوده به ترکیبات سمی شده است.

 

تصفیه پساب آلوده به کمک فیلتر دانش‌بنیان

بر اساس این گزارش، ترکیبات شیمیایی به طور ناخواسته در زندگی افراد تاثیرگذار هستند ترکیباتی که از منابع طبیعی به دست می آیند و سبب ایجاد خطرات جدی می‌شوند؛ با توجه به بحران کم آبی موضوع آلودگی آب و پساب آن اهمیت بسیاری دارد اما باید به کمک روش های مناسب آب و پساب آلوده به مواد سمی را تصفیه کرد.

از این رو، این شرکت دانش بنیان فیلترهای جدیدی را ساخته است که تا ۹۹ درصد آلاینده‌ها را تصفیه می‌کند و به فضای بسیار کمی احتیاج دارد همچنین با کمترین هزینه می‌تواند انواع آبها و پساب های آلوده به ترکیبات سمی را مورد تصفیه قرار دهد.

این فیلترهای جدید با قابلیت های زیادی که دارد، برای بهبود سلامت مردم ساخته شده‌اند و و با تصفیه پساب ها، سلامت افراد را تضمین می‌کنند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط