کد خبر : 85528 چهارشنبه 09 آبان 1397 - 00:30:05
به-موجودات-بیگانه-پیام-بدهید

چالش جهانی تهیه پیام جدید آرسیبو؛

به موجودات بیگانه پیام بدهید

سیناپرس: تلاش‌ برای یافتن نشانه‌ای از موجودات بیگانه با استفاده از رادیوتلسکوپ‌ها و جستجو در سیاره‌های فراخورشیدی همچنان ادامه دارد؛ در عین حال تلاش می‌کنیم که آنها نیز بتوانند نشانه‌ای از ما در سیاره زمین پیدا کنند.

یکی از نخستین تلاش‌ها در این زمینه 44 سال قبل شکل گرفت. فرانک دریک (Frank Drake)، ستاره‌شناس آمریکایی، با استفاده از تلسکوپ رادیویی در رصدخانه آرسیبو (Arecibo) در پورتوریکو در سال 1974 برای نخستین بار پیامی را از سوی انسان به خوشه ستاره‌ای در فاصله 21 هزار سال نوری ارسال کرد.

پیام اصلی آرسیبو شامل 1679 رقم دودویی (binary digits) بود که اطلاعات فراوانی در مورد زندگی روی سیاره زمین شامل DNA، موقعیت زمین در منظومه شمسی و شکل ظاهری انسان ارائه می کرد.

بیشتر بخوانید:

ریاضی، بخشی از پیام ارسالی برای موجودات بیگانه

اکنون دانشمندان این رصدخانه قصد دارند با کمک مردم جهان، پیامی جدیدی را تهیه و برای موجودات بیگانه ارسال کنند. دانشگاه پورتوریکو با انتشار اطلاعیه‌ای، چالش جهانی تهیه پیام جدید رصدخانه آرسیبو را اعلام کرد.

البته بحث‌های زیادی در زمینه درست یا غلط بودن ارسال پیام برای موجودات بیگانه مطرح است. برخی مخالفان معتقدند که با ارسال پیام و ارائه اطلاعاتی مانند موقعیت زمین در منظومه شمسی، سیاره خود را در معرض خطر احتمالی حمله موجودات بیگانه قرار می دهیم.

اطلاعات بیشتر در مورد چالش جهانی تهیه پیام جدید آرسیبو با هشتگ NewAreciboMessage قابل دریافت است.

 

مترجم: معصومه سوهانی

منبع: futurism

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]