کد خبر : 82874 شنبه 27 مرداد 1397 - 11:59:39
تمرین-جدی-فضاوردان-روس-برای-پرواز-با-ناو-کیهانی-فدراتسیا

تمرین جدی فضاوردان روس برای پرواز با ناو کیهانی "فدراتسیا"

دیمیتری راگوزین(Dmitry Rogozin) از سازمان فضایی روسیه می گوید از این پس فضانوردان جوان روسیه که باید در پروازهای آتی نقش آفرین باشند نه فقط در سفینه سایوز بلکه در ناو کیهانی فدراتسیا هم باید آموزش ببینند.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا،سازمان فضایی روسیه(Roskosmos) از طریق مرکز آموزشی گاگارین واقع در شهرک ستاره ای(محل زندگی و آموزش فضانوردان روسیه) و با کمک شرکت فناوری های فضایی انرگیا(Energia), آموزش هایی جدی برای فضانوردان آینده در چارچوب ناو کیهانی فدراتسیا(Federatsiya) را به اجرا درآورده که این نشانگر عزم جزم این سازمان برای راه اندازی ناو سرنشین دار جدید روسیه طی سال های اولیه دهه بعدی میلادی است.

دیمیتری راگوزین(Dmitry Rogozin) از سازمان فضایی روسیه می گوید از این پس فضانوردان جوان روسیه که باید در پروازهای آتی نقش آفرین باشند نه فقط در سفینه سایوز بلکه در ناو کیهانی فدراتسیا هم باید آموزش ببینند.
برای رسیدن به این خواسته از چند ماه قبل و به دنبال تصویب نهایی سامانه های فدراتسیا, شرکت فناوری های فضایی انرگیا ماموریت یافت نمونه آموزشی و شبیه ساز(Simulator) دقیق این ناو را بسازد تا فضانوردان جوان در آن تمرین و تعلیم خود را با نظارت کیهان نوردان با سابقه آغاز کنند. این نمونه اینک در سالن آموزشی انرگیا در اختیار کارآموزان فضانوردی است و گروهی از مهندسان طراح ناو و کیهان نورد- مهندسان قدیمی انرگیا از جمله یوری اوساچیف(Yuri Usachyov) کار آموزش افراد را بر عهده دارند.

اوساچیف از برجسته ترین مهندسان شرکت انرگیاست که در سال 1989 به جرگه فضانوردان روسیه پیوست و چهار سفر به مجتمع مداری میر و ایستگاه فضایی بین المللی داشته و جمعا 553 روز از عمرش را در فضا گذرانده است. وی نه تنها با ناو سایوز بلکه با کیهان پیماهای آمریکایی آتلانتیس و دیسکاوری هم به مدار زمین سفر کرده است. وی که در سال 2004 از سفرهای فضایی کناره گیری کرد اینک در انرگیا به عنوان سر مهندس, سرپرستی یکی از دفاتر طراحی را بر عهده دارد.

سرگئی کریکالیف(Sergei Krikalyov) مدیر برنامه های سرنشین دار روسکاسموس که خود نیز از مهندسان انرگیا و فضانوردی صاحب نام است می گوید حضور اوساچیف به عنوان استاد برای کارآموزان فضانوردی می تواند فرصت خوبی برای انتقال تجربه های با ارزش به فضانوردان جوان باشد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]