کد خبر : 82800 چهارشنبه 24 مرداد 1397 - 12:01:31
شبیه-سازی-فراتر-از-هدست-های-واقعیت-مجازی-برای-جراحی

شبیه سازی فراتر از هدست های واقعیت مجازی برای جراحی

درحالیکه بیشتر افراد از سیستم‌های آموزشی جراحی مبتنی بر هدست‌های واقعیت مجازی برای آموزش استفاده می‌کنند اما اکنون یک شبیه ساز جدید حتی پا را فراتر از این گذاشته است.

 به گزغرش سیناپرس به نقل از ایسنا، به لطف شرکت" FundamentalVR " لندن یک سیستم شبیه ساز به عنوان یک سیستم آموزشی جراحی توسعه یافته است. تفاوت این سیستم با دیگر سیستم‌ها در این است که به کاربران اجازه می‌دهد تا در واقع فشار وارد شده بر بافت دیجیتالی را در حین عمل جراحی به طور واقعی احساس کنند.

از یک نرم افزار خاص برای دریافت بازخورد در این سیستم استفاده می‌شود. هزینه استفاده از این نرم افزار ماهیانه ۳۵۰ دلار است.دانشگاهها و بیمارستان‌ها نیز می‌توانند با اتصال رایانه‌های خود به سیستم مذکور از خدمات از راه دور آنها بهره‌مند شوند.  

هنگام استفاده از این سیستم، دانشجویان می‌بینند و صداهای عمل‌های جراحی‌ مختلفی را که در حال انجام آن هستند را می‌شنوند و در می‌یابند که هر یک از ابزار جراحی در عمل چه تاثیری بر روی بافت‌های مختلف بدن دارد.

این سیستم همچنین عملکرد فردی کاربران در حین جراحی را نیز ارزیابی می‌کند و سبب می‌شود تا کاربران میزان پیشرفت‌شان را در طول زمان دریابند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]