مگس‌ها هم احساس ترس دارند

کد خبر : 8153 یکشنبه 03 خرداد 1394 - 11:33:34

محققان با بررسی مگس‌ها به نتایجی در مورد احساس ترس آنها دست یافتند.

 با نزدیک شدن فصل تابستان، مگس‌ها هم بیشتر می‌شوند و موجب آزار و اذیت برای افراد هستند.اکنون پژوهشگران در تحقیقات جدید خود دریافته‌اند که مگس‌های میوه هم احساس ترس دارند.ویلیام گیبسون، محقق این مطالعه در دانشگاه کالیفرنیا اظهار کرد: بررسی بر روی احساس ترس این حشره ممکن است به ما در بهبود درک احساسات انسانی کمک کند.وی افزود: اگرچه ممکن است تصور کنید موش‌ها برای مطالعه احساسات انسانی بهتر هستند، اما حشرات اطلاعات با ارزش‌تری می‌توانند در اختیار ما بگذارند. مگس میوه دارای سیستم عصبی بسیار ساده‌ای است، اما مطالعه احساسات در حشرات و یا هر حیوان دیگری مشکل است.

با شنیدن صدای تیراندازی غیر منتظره، بسیاری از افراد واکنش ترس از خود نشان می‌دهند. به طور کلی در این احساس چند دقیقه‌‎ای رفتارها متفاوت و این احساس بنیانی است که باعث می‌شود افراد برای چند دقیقه متفاوت رفتار کنند.صدای شلیک 10 گلوله، ترس بیشتری از یک گلوله در فرد ایجاد می‌کند که این موضوع بنیان مقیاس‌پذیری نامیده‌ می‌شود.

یکی دیگر از بنیان‌های ترس تعمیم دادن به مطلب دیگر است. مثلا اگر شما در حال خواندن کتاب هستید و صدای گلوله را بشنوید، بیشتر می‌ترسید و حواس شما از کتاب خواندن پرت می‌شود.محققان بررسی‌هایی روی مگس انجام دادند و به نتایج مشابهی دست یافتند.

آنها افزودند: هدف از این مطالعه بررسی بر روی احساس ترس و شادی مگس نبوده بلکه قصد دارند با توجه به این مطالعه بر روی احساسات تحقیق کرده و به نتایج بهتری دست یابند. به گزارش ایسنا،نتایج این بررسی در مجله Current Biology منتشر شده است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]