کد خبر : 80399 دوشنبه 21 خرداد 1397 - 15:29:51
آمازون-از-قوانین-کار-سرپیچی-کرده-است!

طبق بررسی های یک گروه نظارتی چینی؛

آمازون از قوانین کار سرپیچی کرده است!

تحقیقات جدید نشان می دهد در یکی از کارخانه های آمازون که بلندگوهای هوشمند تولید می شود، کارگران کمتر از حد معمول دستمزد می گیرند و برخی مجبورند در ماه بیش از ۱۰۰ ساعت اضافه کار کنند.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، تحقیقات گروه نظارتی China Labor Watch نشان می دهد آمازون در یکی از واحدهای خود در چین قوانین کار را زیر پا گذاشته است.

در این واحد بلندگوهای هوشمند «اکو دات» و کتابخوان های الکترونیکی «کیندل »ساخته می شوند. تحقیقات نشان می دهند کارگران این کارخانه ها کمتر از حد معمول دستمزد دریافت می کنند و همیشه خسته هستند. برخی از آنها مجبورند ۱۰۰ ساعت اضافه کاری با دستمزد ۲.۲۶ دلار به ازای هر ساعت انجام دهند که کمتر از قوانین کار است.

طبق این گزارش ساعت های طولانی کار، دستمزد کم، آموزش کاری ضعیف و اتکای بیش از اندازه روی کارگران موقت همگی خلاف قانون کار چین هستند که در این واحد انجام می شوند.این کارخانه در ایالت هونان چین قرار دارد و شرکت تایوانی Foxconnآن را مدیریت می کند.

این شرکت بزرگترین تولید کننده قراردادی دنیا است و بیش از یک میلیون نفر استخدام آن هستند. فاکس کان آیفون را نیز برای اپل  می سازد. 

به هرحال به گفته گروه China Labor Watch که در نیویورک مستقر است، تحقیقات ۹ ماهه نشان داد حدود ۴۰ درصد کارگران واحد پاره وقت هستند.

 همچنین در ماه هایی که تولید افزایش می یابد، برخی از این کارگران بیش از ۱۰۰ ساعت اضافه کاری می کنند که بسیار بیشتر از ۳۶ ساعتی است که در قانون ذکر شده و برخی نیز ۱۴ روز متوالی کار می کردند.

 آمازون نیز در بیانیه ای اعلام کرد: ما به سرعت از فاکس کان خواستیم اقدامات را برای تصحیح وضعیت کارخانه انجام دهد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]