کد خبر : 80207 شنبه 19 خرداد 1397 - 11:55:57
-اجرای-طرح-سنجش-برای-یک-میلیون-و-500-هزار-نوآموز-

اجرای طرح سنجش برای یک میلیون و 500 هزار نوآموز

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از اجرای طرح سنجش برای یک میلیون و 500 هزار نوآموز ورود به دبستان در سال تحصیلی 97-98 خبر داد.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا، مجید قدمی امروز شنبه در نشست خبری با بیان اینکه در اجرای این طرح 10 هزار و 334 نیروی انسانی در بخش های مختلف اعم از پزشک و نیروهای ارزشیاب حضور دارند، اظهار داشت : این طرح در یک هزار و 472 پایگاه ثابت و 53 پایگاه سیار سراسر کشور اجرا می شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت : به استان‌‌ها اجازه داده شده با توجه به ظرفیت ها تا 15 روز آینده طرح سنجش را آغاز کنند.
قدمی با اشاره به اینکه اجرای این طرح تا پایان شهریورماه ادامه دارد، افزود : همچنین به استان ها اجازه داده شده تا بچه هایی که در سنین پیش از دبستان قرار دارند نیز ارزیابی شوند و نتیجه آن برای ثبت نام دانش آموز در پایه اول ابتدایی تا سال تحصیلی آینده اعتبار دارد.
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در این طرح برای هر نوآموز مبلغ 25 هزار تومان دریافت می شود، تصریح کرد: برای خانواده هایی که در شرایط خاص اقتصادی قرار دارند درصدی تخفیف در نظر گرفته می شود.
قدمی اضافه کرد: در مناطق عشایری اجرای طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان با وجود هزینه 2 میلیارد تومانی برای سازمان آموزش و پرورش استثنایی کاملا رایگان است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]