تعرفه مکالمات تلفنی در ایران؛

هر دقیقه تماس در اپراتورهای تلفن همراه چه هزینه ای دارد؟

کد خبر : 78918 دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 - 19:39:50

اپراتورهای تلفن همراه برای برقراری مکالمه تعرفه‌های مختلفی را ارائه داده اند که از حداقل ۳۳ تا حداکثر ۹۳ تومان در دقیقه محاسبه می شود.

به گزارش سیناپرس به نقل از سیتنا،گرچه ابزارهای مختلفی برای ارتباط وجود دارد، اما همچنان یکی از این راه‌ها برقراری تماس است و تلفن همراه هم یکی از مهم‌ترین ابزارها در این حوزه است. هر یک از اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل تعرفه‌هایی برای برقراری تماس دارند که در این گزارش به این تعرفه‌ها اشاره شده است.

تعرفه‌های مکالمه همراه اول

با یکسان‌سازی تعرفه‌ها و حذف هزینه جابجایی، تعرفه‌های زمان اوج ترافیک و زمان غیر اوج ترافیک، هزینه‌های بین‌شهری و بین‌استانی همراه اول از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳، تعرفه برقراری تماس با سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول به تلفن ثابت و همراه اول، ۶۷ تومان به ازای هر دقیقه مکالمه و تعرفه برقراری تماس به ایرانسل یا رایتل نیز ۹۳.۷ تومان است. البته معیار محاسبه تعرفه یک تماس بر اساس ثانیه است. به عنوان مثال هزینه یک تماس ۳۰ ثانیه‌ای همراه اول اعتباری به تلفن ثابت برابر ۳۳.۵ تومان خواهد بود.

همچنین تعرفه برقراری تماس با استفاده از سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول به تلفن ثابت و همراه اول، ۵۷ تومان به ازای هر دقیقه مکالمه و در تماس با ایرانسل یا رایتل ۶۲.۵ تومان به ازای هر دقیقه است. در اینجا نیز معیار محاسبه تعرفه تماس بر اساس ثانیه است.

تعرفه‌های مکالمه ایرانسل

در اپراتور ایرانسل، برقراری تماس داخل شبکه ایرانسل (از خطوط ایرانسل به خط ایرانسل دیگر) برای سیم‌کارت‌های دائمی ۳۳.۳ تومان برای هر دقیقه است. در سیم‌کارت‌های اعتباری نیز این هزینه ۶۶.۹ تومان برای هر دقیقه است.

همچنین برقراری تماس خارج شبکه ایرانسل (از ایرانسل به سایر خطوط) در سیم‌کارت‌های دائمی ۳۳.۳ تومان برای هر دقیقه است و در سیم‌کارت‌های اعتباری نیز ۹۲.۹ تومان برای هر دقیقه است. برقراری تماس از خط ایرانسل به خط ثابت نیز در سیم‌کارت‌های اعتباری ۷۹.۹ تومان برای هر دقیقه محاسبه می شود.

تعرفه‌های مکالمه رایتل

مبنای محاسبه تعرفه کلیه تماس‌ها در اپراتور رایتل نیز مانند دو اپراتور دیگر بر اساس ثانیه‌ است. در سیم‌کارت‌های دائمی رایتل، برقراری مکالمه درون‌شبکه و برون‌شبکه یکسان است که به ازای هر دقیقه ۲۹.۹ تومان است. در سیم‌کارت‌های اعتباری رایتل نیز هر دقیقه مکالمه درون‌شبکه ۴۹.۹ تومان و مکالمه برون‌شبکه، ۵۹.۹ تومان هزینه دارد. البته این تعرفه‌ها در شبکه رایتل محاسبه می‌شود و تعرفه مکالمه در خارج از شبکه رایتل ۴۹.۹ تومان است.

رایتل دارای پایین ترین تعرفه در سیم کارت های دائمی و اعتباری

در مقام مقایسه می توان گفت؛ مشترکان سیم‌کارت دائمی رایتل با تعرفه‌ی ۲۹.۹ تومان در دقیقه از پایین ترین تعرفه‌ی مکالمه (درون شبکه، برون شبکه و تلفن ثابت) نسبت به مشترکان دائمی دو اپراتور دیگر برخوردارند و مشترکان سیم‌کارت اعتباری رایتل هم با تعرفه‌ی ۴۹.۹ تومان در دقیقه برای تماس درون شبکه و ۵۹.۹ تومان در دقیقه برای تماس برون شبکه و تلفن ثابت، از پایین ترین تعرفه‌ی مکالمه در مقایسه با مشترکان اعتباری دو اپراتور رقیب برخوردارند.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]

fucking in front dad for money bestpornstars.cc clips yang xex yes fuckme

india full sixy video bangbros.cc son brutal fack mom

real penectomy sexu.vip two sexy lesbians enjoy each other drank beer

cote tube jada juggs ashemaletube.top jada juggs

babahibf redwap.ws tetona con rastas anissa kate valentina nappi

sister kican pornbee.net tegok a

sophie dee xxxx full video Free Fuck Videos jav balmain brazilian hot and bold romance p video

pakistan i school Chudai Video allica ozawa two sexy lesbians enjoy each other

clips yang xex Cumlouder xnxx katrina kaif teen jada juggs

pakistan i school perfectgirls.lol 3gpsex movies download