رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران عنوان کرد:

افراد مبتلا به پولیپ روده مستعد ابتلا به سرطان روده بزرگ هستند

کد خبر : 78793 شنبه 29 اردیبهشت 1397 - 10:58:56

رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران با اشاره به علائم ابتلا به سرطان روده بزرگ گفت: ‌افرادی که مبتلا به پولیپ روده به ویژه به صورت متعدد هستند، زمینه ابتلای بیشتری به سرطان روده بزرگ دارند.

 دکترمحمدرضا قوام‌نصیری در مورد سرطان روده بزرگ گفت: این سرطان شیوع بالایی دارد و طی 15 سال گذشته میزان مبتلایان آن بیشتر شده‌اند و هم در مردان و هم در زنان ایجاد می‌شود.
او گفت:‌ افرادی که مبتلا به پولیپ روده به ویژه به صورت متعدد هستند، زمینه ابتلای بیشتری به سرطان روده بزرگ دارند. براساس تحقیقات و گزارشات مشخص شده است که زنان مبتلا به سرطان سینه نیز بیشتر در معرض ابتلا به روده بزرگ قرار دارند.
رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران به علائم زودرس سرطان روده بزرگ اشاره کرد و بیان کرد:‌ یبوست و اسهال در صورتی که بیش از یک ماه ادامه یابد، فرد باید از نظر ضایعات روده بزرگ بررسی شود به ویژه افرادی که سابقه پولیپ دارند، همچنین دفع خون نیز از علائم این بیماری به شمار می‌رود؛ هر چند که ممکن است ظاهری سالم داشته باشند.
قوام نصیری عنوان کرد: سرطان روده بزرگ نسبت به معده و مری به دلیل اینکه پیش‌نشانه‌های بهتری دارند، زودتر تشخیص داده شده و نسبت به شیمی‌درمانی و رادیوتراپی نیز درمان آن بهتر انجام می‌شود، البته درمان اصلی در این بیماری، جراحی است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]