به عنوان یک اقدام پیشگیرانه :

استفاده از نرم افزار ضد ویروس روسی کاسپرسکی ممنوع شد

کد خبر : 78476 سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 - 12:29:35

دولت هلند تصمیم گرفته استفاده از نرم افزار ضد ویروس روسی کاسپرسکی را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه کنار بگذارد.

به گزارش سیناپرس به نقل از ایرنا، 'فردیناند گراپرهاوس' وزیر دادگسترس هلند روز گذشته (دوشنبه) در نامه ای به پارلمان این کشور دلیل اتخاذ این تصمیم را وجود برنامه سایبری تهاجمی دولت روسیه اعلام کرد که از جمله اهداف آن امور سایبری هلند و منافع این کشور است.

وی تصریح کرد که مسئولان شرکت کاسپرسکی مستقر در مسکو تابع قوانین روسیه هستند که براین اساس احتمالا ملزم به تبعیت از منافع دولت روسیه است.
این تصمیم جدیددولت هلند ضربه ای به عوامل کاسپرسکی وبنیانگذارش است که قویا هرگونه همکاری با امور اطلاعاتی روسیه را رد کرده اند.
پیشتر وزارت امنیت داخلی آمریکا استفاده از نرم افزار کاسپرسکی توسط دولت فدرال آمریکا را ممنوع کرده بود.
همچنین اخیرا مرکز امنیت سایبری ملی انگلیس به سازمان ها و نهادها هشدار داده که اگر در حال حفاظت از اطلاعات محرمانه و طبقه بندی شده ای هستند که کرملین به دنبال هدف قرار دادن آنهاست، از این نرم افزار ضد ویروس روسی استفاده نکنند.
توییتر نیز اخیرا ضمن اشاره به ادعای امریکا مبنی بر رابطه میان عوامل این شرکت با امور اطلاعاتی روسیه، تبلیغات نرم افزار ضد ویروس کاسپرسکی را در صفحات خود ممنوع کرد.
وزیر دادگستری هلند همچنین عنوان کرد: کابینه هلند یک بازنگری و تجزیه و تحلیل مستقل در این رابطه انجام داد و تصمیم بادقتی در این راستا اتخاذ کرد

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]