کد خبر : 7825 سه شنبه 29 اردیبهشت 1394 - 16:25:54
پرورش-ماهی-در-قفس-در-دریای-خزر-مغایر-با-موازین-زیست-محیطی-است

مدیر پژوهش حفاظت محیط زیست مازندران:

پرورش ماهی در قفس در دریای خزر مغایر با موازین زیست محیطی است

مدیرآموزش و پژوهش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت : اجرای طرح های پرورش ماهی در قفس در آب های ساحلی دریای خزر در محدوده این استان غیراصولی و مغایر با موازین زیست محیطی است.

کامران نصیراحمدی درگفت وگو با ایرنا در کلاردشت افزود: تعدادی قفس پرورش ماهی در مناطق مختلف حوزه آب های ساحلی مازندران نصب و بهره برداری شد که مورد تایید کارشناسان محیط زیست نیست و سعی می شود در آینده نزدیک با مجریان این طرح ها به شیوه قانونی برخورد شود. 

وی ادامه داد : مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران بتازگی به گروهی از کارشناسان آموزش و پژوهش و مرکز علوم تحقیقات دانشگاهی ماموریت داده تا پس از بازدید از محل های اجرای طرح پرورش ماهی در قفس گزارشی از تبعات زیست محیطی آن تهیه کنند تا برای جلوگیری از ادامه فعالیت به لحاظ قانونی تصمیم گیری شود. 

مدیر آموزش و پژوهش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت : دادن خوراک به شیوه دستی به ماهیان در قفس و یکجا ماندن آنها سبب افزایش رسوب گذاری در محدوده خاص محل استقرار فقس ها می شود که تبعات زیست محیطی فراوانی در دریا بر جای خواهد گذشت.

وی با اشاره به انواع آلودگی های ناشی از اجرای این طرح ها از جمله پساب ها ، بیماری ها و ویروس ها از مسوولان نهادهای ذیربط برای پیشگیری از این آلاینده های زیست محیطی و تبعات سوء ناشی از آن خواستار همکاری همه جانبه شد.

اجرای طرح پرورش انواع ماهی در قفس های دریایی از جمله قزل آلای رنگین کمان ، کفال ، کپور ، آزاد ، سفید و فیل ماهی از چند سال پیش در محدوده آب های ساحلی مازندران در رامسر ، عباس آباد ، کلارآباد و نوشهر آغاز شد . 

کلید واژه ها: پرورش ماهی دریای خزر قفس
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]