کد خبر : 77836 دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 - 10:17:45
آزمایش-خونی-که-قابلیت-شناسایی-دردهای-مزمن-را-دارد

برای ابداع درمان جدید؛

آزمایش خونی که قابلیت شناسایی دردهای مزمن را دارد

محققان آزمایش خونی ابداع کرده اند که قابلیت شناسایی دردهای مزمن را دارد.

به گزارش سیناپرس به نقل از مهر، برای نخستین بار در جهان یک آزمایش خون می تواند دردهای مزمن را تشخیص دهد. گروهی از محققان استرالیایی این روش را ابداع کرده اند. آزمایش مذکور می تواند تغییر رنگ سلول های ایمنی به دلیل دردمزمن را شناسایی کند. در نتیجه پزشکان راهی جدید برای تشخیص شدت درد در بیمارانی خواهند داشت که قادر به بیان آن نیستند.

مارک هاچینسون رهبر این تحقیقات می گوید: این روش پنجره تازه ای به درد بیمار باز می کند. ما ابزاری جدید ساخته ایم که نه تنها قابلیت شناسایی بهتر دارد بلکه در تجویز دارو بهتر به ما کمک می کند.

محققان طی پژوهشی متوجه شدند هنگامیکه فرد دردی مزمن را تجربه می کند، تغییرات مولکولی قابل شناسایی در سلول های ایمنی او به وجود می آیند. آنها با استفاده از روش hyperspectral imaging analysis نشانگرهای درد را به طور لحظه ای شناسایی کردند. به عبارت دیگر پزشکان توانستند میزان نوسان یا حساسیت درد بیمار را تعیین و سریعا دوز داروی مسکن را منطبق بر آن تجویز کنند.

همچنین این تحقیق نشان می دهد سلول های ایمنی نقشی مهم در احساس درد مزمن دارند. این بدان معناست که محققان به جای تمرکز روی تولید مسکن هایی که سیستم عصبی را هدف بگیرند، می توانند روی خاموش کردن عکس العمل درد در این سلول ها تمرکز کنند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]