کد خبر : 76767 جمعه 31 فروردین 1397 - 09:00:04
ندای-نابرابری-جنسیتی-در-نشست-امنیت-سایبری

بحث‌برانگیز شدن تعداد سخنرانان زن و مرد در رخداد امنیتی

ندای نابرابری جنسیتی در نشست امنیت سایبری

سیناپرس: امنیت سایبری یکی از مهم‌ترین مسائل روز جهان است و در این میان نشست OURSA علاوه بر رسیدگی به مقوله امنیت سایبری، به موضوع برابری جنسیتی نیز توجه ویژه‌ای داشته است.

امنیت سایبری یکی از مباحث بسیار مهم جهان فناوری به‌حساب می‌آید. در این میان یکی از نشست‌های بسیار بزرگ و مهم امنیت جهان را باید OURSA دانست. این نشست همواره با سخنرانی تعداد زیادی از متخصصان سایبری درباره فناوری‌های روز جهان و روش‌های مبارزه با حملات سایبری همراه است.

در این میان یکی از نکاتی که امسال بیش از هرسال دیگری توانسته است سروصدا به راه بیندازد، موضوع تبعیض جنسیتی در صنایع فناوری اطلاعات است. در سال گذشته این نمایشگاه از میان تعداد ۲۰ سخنران اصلی، تنها یک بانو حضور داشت و این امر موجب شد تا بسیاری از افراد این نشست را به تبعیض بین زنان و مردان متهم کنند.

بااین‌حال به نظر می‌رسد که شرایط سال جاری بسیار متفاوت خواهد بود. در این میان سخنگوی شرکت اوبر که خانمی به نام انساین است درباره شرایط سالهای قبل می‌گوید: «من شکست خوردم.» همین جمله برای نشان دادن تبعیض در میان افراد کاملاً کافی به نظر می‌رسد. امروزه بسیاری از متخصصان فناوری و امنیت، بانوان هستند ولی چه چیزی موجب شده است که نشست‌هایی به این مهمی، سخنرانان مؤنث بسیار کمی داشته باشند؟

این امر که دنیای فناوری و به‌صورت کلی صنایع در جهان چندان نسبت به حضور بانوان متمایل نیست را نمی‌توان امری از جنس قرن ۲۱ دانست و به همین دلیل نیز نداهایی ازاین‌دست می‌توانند به آینده‌ای بهتر منتهی شوند. از سوی دیگر این نشست با 43 هزار مخاطب حضوری می‌تواند نقطه شروعی بسیار عالی برای آغاز برابری باشد و به همین دلیل نیز باید دید که آیا سال آینده شاهد بهبود این اوضاع خواهیم بود یا خیر.

منبع: Cnet

ترجمه: احمد محمدحسینی

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]