سازمان بهداشت جهانی: علف کش ها سرطان زا هستند

کد خبر : 7592 شنبه 26 اردیبهشت 1394 - 20:06:37

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: اتحادیه اروپا حتی پس از گزارش این سازمان مبنی بر سرطان زا بودن علف کش ها ، استفاده از آن را ممنوع یا حتی محدود نکرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی هلث، سازمان بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) که بخشی از سازمان بهداشت جهانی است ماه مارس اعلام کرد که گلیوفوسیت (Glyphosate) برای انسان ها سرطانزا است.

گلیوفوسیت ماده فعال علف کش راندآپ (Roundup) است که توسط شرکت مونسانتو (Monsanto) بزرگترین شرکت تولید کننده بذر و علف کش در جهان تولید می شود.

سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا در واکنش به یافته های سازمان بین المللی تحقیقات سرطان اعلام کرد که ممکن است آزمایش محصولات غذایی را برای کشف بقایای علف کش ها در آنها آغاز کند.

کمپین گروه صلح سبز از جمله گروه هایی بود که خواستار واکنش اتحادیه اروپا بود.

این کمپین در نامه ای به ویتنیس آندریوکایتیز کمیساریای بهداشت اتحادیه اروپا، از وی خواست که در مورد تصمیم سازمان بین المللی تحقیقات سرطان در خصوص بررسی بی خطری گلیوفوسیت اقدام جدی داشته باشد.

این در حالی است که دوره فعلی تایید گیلوفوسیت روز 31 دسامبر 2015(10 دی 94) به پایان می رسد و این کمیسون در حال تصمیم گیری در مورد تمدید این تاریخ است.

یک مقام اتحادیه اروپا که خواست نامش فاش نشود، گفت: تا زمانیکه همه مراحل روند ارزیابی در مورد یک تجدید نظر احتمالی کامل نشود، هیچ تصمیمی گرفته نخواهد شد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]