کد خبر : 7483 پنج شنبه 24 اردیبهشت 1394 - 03:03:03
ارتباط-سن-پدر-با-خطر-ابتلای-فرزندان-به-سرطان‌-خون

ارتباط سن پدر با خطر ابتلای فرزندان به سرطان‌ خون

متخصصان در یک مطالعه جدید سن پدر هنگام تولد فرزندان را با احتمال ابتلای آنها به سرطان‌های سیستم ایمنی و خون مرتبط دانستند.

 متخصصان آمریکایی با بیان اینکه سن پدر می‌تواند در احتمال ابتلای کودک به سرطان‌های خون و سیستم ایمنی به ویژه در کودکان تک‌فرزند نقش داشته باشد یادآور شدند که در این مطالعه رابطه مشابه بین این سرطان‌ها و سن مادر مشاهده نشد.

«لائورن تراس»، متخصص ارشد این مطالعه از انجمن سرطان آمریکا گفت: با وجود نتایج به دست آمده، خطر دائمی این سرطان‌ها نسبتا پایین است و در یک مورد از هر 20 مرد مشاهده می‌شود. همچنین این مطالعه بر ضرورت انجام تحقیقات بیشتر به منظور تایید این یافته‌ها و روشن شدن اساس بیولوژیکی این ارتباط تاکید کرده است.

به گفته این متخصص از میان 138 هزار و سه شرکت کننده در این مطالعه 2532 مورد ابتلا به سرطان‌های هماتولوژیک در فاصله سال‌های 1992 تا 2009 تشخیص داده شد. متخصصان به وجود این رابطه آشکار با سن والدین در میان شرکت‌کنندگانی که بدون خواهر و برادر بودند پی بردند.

به گزارش ایسنا،در این گروه افرادی که پدرانشان در زمان تولدشان 35 ساله یا بیشتر بوده‌اند در مقایسه با افرادی که کمتر از 25 سال سن داشتند 63 درصد بیشتر با خطر ابتلا به سرطان‌های هماتولوژیک مواجه‌ بوده‌اند.

کلید واژه ها: سن پدر فرزندان سرطان خون
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]