کد خبر : 73951 سه شنبه 24 بهمن 1396 - 11:03:09
باید-وفاق-ملی-را-برای-حل-مشکلات-کشور-آغاز-کنیم

معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری:

باید وفاق ملی را برای حل مشکلات کشور آغاز کنیم

معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اهمیت همکاری های چند رشته ای در توسعه فناوری های مختلف از جمله حوزه سلامت گفت: باید وفاق ملی را برای حل مشکلات کشور آغاز کنیم.

به گزارش  سیناپرس به نقل از ایرنا، دکتر مسعود برومند امروز (سه شنبه) در مراسم افتتاحیه دومین کنگره نوآوری و فناوری سلامت با اشاره به تاریخچه پژوهش های مرتبط با حوزه سلامت در دانشگاه امیرکبیر گفت: این حوزه از نظر ما در مجموعه دانشگاه های صنعتی و فنی و وزارت علوم بسیار مهم است و این دانشگاه ها باید در فناوری های سلامت بیشتر فعالیت داشته باشند.

وی با اشاره به چند رشته ای بودن حوزه فناوری های سلامت ادامه داد: دانشگاه امیرکبیر طی سال های گذشته تفاهم نامه ای با دانشگاه شهید بهشتی منعقد کرد و در نتیجه آن ضمن کار روی فناوری های حوزه سلامت اولین کنگره سال گذشته در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.
معاون پیشین پژوهش و فناوری دانشگاه امیرکبیر در توضیح اهمیت توجه به فناوری های حوزه سلامت، گفت: سلامت جزو چالش های ملی ما است؛ حوزه ای فرا رشته ای و بین رشته ای و وزارت علوم برای توسعه فناوری و ونوآوری های این حوزه حتما به همکاری دانشگاه های علوم پزشکی نیاز دارد.
وی ادامه داد: فناوری و نوآوری های حوزه سلامت هم در بخش تجهیزات مهم است هم در بخش روش های تشخیص که به تدریج وارد عرصه درمان می شود و همه مردم از آن بهرمند خواهند شد.
برومند با اشاره به اهمیت تبادل تجربیات دانشگاه های علوم پزشکی و فنی و صنعتی در زمینه فناوری های سلامت گفت: این دانشگاه ها باید بیشتر به هم نزدیک شوند، اعضای هیات علمی که در زمینه زیست و مهندسی پزشکی و رشته های مرتبط کار می کنند باید در بیمارستان ها حاضر شوند و به نوعی به یک وفاق ملی برای حل مشکلات کشور برسیم.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تاکید کرد: وزارت علوم برای انجام همه فعالیت های مرتبط با فناوری سلامت آماده همکاری با وزارت بهداشت است و قصد داریم اکوسیستم سلامت را با همکاری همه دستگاه های مرتبط در کشور توسعه دهیم.
دومین کنگره نوآوری و فناوری سلامت امروز و فردا (24 و 25 بهمن) در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و در محورهای نوآوری و بومی سازی در حوزه فناوری علوم پزشکی و سلامت ، فناوری های مرتبط با صنایع دارویی و غذایی، تجهیزات آزمایشگاهی، فناوری سیستم های تشخیص و تصویربرداری، تجهیزات و خدمات کاربردی حوزه سلامت و مهندسی پزشکی در سه بخش ایده بازار ، نشست های تخصصی و نمایشگاه با حضور شرکت های دانش بنیان حوزه فناوری سلامت در حال برگزاری است.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]

مطالب مرتبط