کد خبر : 73657 سه شنبه 17 بهمن 1396 - 06:00:00
نام-راننده-خودروی-تسلا-اسپیس-اکس،-استارمن-است

ادای احترام به هنرمند فقید

نام راننده خودروی تسلا اسپیس اکس، استارمن است

سیناپرس: ایلان ماسک اعلام کرده است که برای ادای احترام به هنرمند فقید، دیوید بویی، راننده‌ای به نام استارمن را برای خودروی تسلای آماده شده برای شرکت اسپیس اکس و ارسال به فضا در نظر گرفته است.

بدون شک ایلان ماسک را باید یکی از اساتید بازی‌های رسانه‌ای دانست. او استفاده کاملا بهینه‌ای از شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و توییتر می‌برد و به کمک آن‌ها بارها افراد مختلف را برای عرضه محصولات جدید شرکت‌هایش هیجان‌زده کرده است. بااین‌وجود طراح جدید او نه‌تنها یک اقدام رسانه‌ای، بلکه یک اقدام فرهنگی بوده است.

دیوید بویی یکی از خواننده‌های مشهور جهان بود که چندی پیش از میان انسان‌ها رفت. یکی از مشهورترین آهنگ‌های او به کاوش‌های فضایی و مخاطرات یک فضانورد تنها اختصاص دارد و به همین دلیل نیز بسیاری از افراد، شرکت‌های فضایی را با این آهنگ به یاد می‌آورند.

حال ایلان ماسک برای ادای احترام به این خواننده، تصویری از تسلای مخصوص اسپیس اکس را منتشر کرده است. این خودرو که قرار است تا توسط موشک فالکن به فضا ارسال شود، در تصویر یاد شده، یک راننده در لباس فضانوردی دارد. ماسک نام این فرد را استارمن قرار داده است. استارمن نام یکی دیگر از آهنگ‌های مشهور بویی بوده است و این کار ماسک به‌شدت با استقبال کاربران روبرو گشته است.

در شعر ترانه یاد شده این‌گونه آمده است: یک مرد ستاره‌ای (استارمن) در آسمان منتظر است، او دوست دارد که بیاید و ما را ملاقات کند، ولی فکر می‌کند که مغز ما با دیدن او منفجر خواهد شد. حال نکته مهم این نسخه از خودروهای تسلا این است که این خودرو، خودروی شخصی خود ایلان ماسک است و باید دید که نخستین خودروی انسان در فضا، چه سرنوشتی را تجربه خواهد کرد. درهرحال اقدام ماسک برای تقدیر از یک هنرمند مولف، تحسین‌برانگیز بوده است.

منبع: Cnet

ترجمه: احمد محمد حسینی

کلید واژه ها: ایلان ماسک تسلا اسپیس اکس
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]