لای فای جایگزین وای_فای خواهد شد

کد خبر : 70881 دوشنبه 13 آذر 1396 - 09:50:46

لای_فای یک ارتباط دو طرفه سریع و وایرلس هست که چندی پیش توسط پروفسور هارالد هاس در دانشگاه اسکاتلند طراحی شده که سرعت آن صدبرابر وای فای عنوان می شود.

.
شاید تعجب کنید که با وجود تکنولوژی لای فای می توان اینترنت وایرلس با سرعت ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه داشته باشیم که این سرعت باورنکردنی باشد.
لای فای همچون تکنولوژی اینفرارد کار می کند و اساس کار لای فای به این شکل می باشد که از لامپ های LED مخصوص که به یک منبع اطلاعات همچون اینترنت یا سرور متصل می باشد اطلاعات را با سرعت زیادی به یک گیرنده همچون لپ تاپ، موبایل و یا هر وسیله دیجیتالی دیگر که گیرنده نوری دارد انتقال می دهد.
امتیازات لای فای را می توان به سرعت بسیار بالا که معادل ۱۰۰ گیگابیت در ثانیه است اشاره داشت . پهنای باند لای فای به خاطر طیف امواج نوری می تواند ۱۰ هزار برابر وای فای باشد. لای فای دارای امنیت بیشتری است.برای مراکزی که نگران از هک توسط هکرها به دلیل امواج وای فای بودند دیگر این دغدغه از بین می رود زیرا لای فای تنها در مکان های قابل دسترس است که لامپ ها در آنجا روشن باشد.امواج لای فای برای بدن به هیچ وجه مضر نمی باشد ومصرف لامپ های LED نیز بسیار کمتر از لامپ های معمولی است.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]