کد خبر : 69607 پنج شنبه 11 آبان 1396 - 13:30:56
کره-جنوبی-و-امارات-متحده-عربی-وزارتخانه‌های-نو-می‌سازند

دولت هاى پيشرو و رویکردها و سیاست‌گذاری‌های آن‌‌ها:

کره جنوبی و امارات متحده عربی وزارتخانه‌های نو می‌سازند

سیناپرس: در ماه جولای سال 2017، اداره کسب و کارهای کوچک و متوسط که وظیفه سیاست‌گذاری و حمایت از استارت‌آپ‌ها و کسب و کارهای کوچک و متوسط در کره جنوبی را بر عهده داشت، به وزارتخانه استارت‌آپ‌ها و SME ها تبدیل شد.

مأموریت این وزارتخانه عبارتست از:

*سیاست‌گذاری به منظور رشد کسب و کارهای کوچک و متوسط در تمام مراحل رشد

*حمایت از ایجاد چرخه تأمین مالی (جمع‌آوری، سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری مجدد) به منظور حمایت از ایجاد ایده‌های نو

*سیاست‌گذاری به منظور پشتیبانی از شرکت‌های کوچک از طریق تصویب مدل‌های همکاری، راه‌اندازی موفقیت‌آمیز، رشد سالم و ...

همچنین در سایت این وزارتخانه آمارهای دقیقی از اکوسیستم و قوانین و مقررات مرتبط ارائه شده است.

 

در کابینه جدید امارات متحده عربى نیز ایجاد دو وزارتخانه جدید مد نظر قرار گرفته است. وزارتخانۀ هوش مصنوعی، که این سمت به «عمر سلطان‌العلما» اعطاء شده که پیش از این معاون دفتر آینده Future Department در دولت امارات بوده است، و وزارتخانه امنیت غذایی.

همچنین وزیر دیگری در کابینه با عنوان «وزیر علوم پیشرفته» منصوب شده است. نخست‌وزیر امارات قبل از این هم دو وزارتخانه تسامح و خوشبختی را ایجاد کرده بود. جالب اینجا است که او کابینه جدید خود را از طریق توئیتر اعلام کرده است.

تمامی این تحولات در راستای برنامه ملی 100 ساله امارات متحده عربی است که طی این برنامه به دنبال ساخت مسکن در کره مریخ و انتقال گروهی از شهروندان خود به آنجا است.

فارغ از میزان قابلیت اجرایی بودن این برنامه و نیت‌های‌ پشت آن، درباره این خبر نکات قابل تأملى وجود دارد و اگر تا به حال از فصل جدید در فضای مدیریت کسب‌ و کارها و زيست‌بوم كارآفريني صحبت می‌کردیم، از این به بعد باید از فصل جدید در سياست‌گذارى‌هاى كلان و فضای مدیریتی كشور و دولت‌ها سخن گفت. فضایی که کشور ما نیز با وجود این همه منابع وسیع و جوانان توانمند باید برای آن فکری داشته باشد.

 

گزارش: غزال غضنفری

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]