کد خبر : 6953 پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394 - 10:07:32
تابستان-در-پیش-است-،-مراقب-آفتاب-باشید-

تابستان در پیش است ، مراقب آفتاب باشید

سیناپرس: تیمی از پزشکان بین المللی با توجه به پیش رو بودن فصل گرما و افزایش تابش نور خورشید ، مواردی مهم جهت پیشگیری از ابتلا به سرطان پوست را اعلام کردند که با به کار بردن این موارد می توان با خیالی آسوده از نور خورشید استفاده کرد .

با آغاز فصل گرما در نیمکره شمالی ، شاهد  افزایش ساعات روز و به تبع آن بالا رفتن دمای هوا و بیشتر شدن تابش نور خورشید هستیم . این موضوع  همزمان با تعطیلی مدارس و دانشگاه ها بوده و به همین دلیل بسیاری از مردم نیمکره شمالی برای استراحت و تفریح به مناطق ساحلی می روند . به همین دلیل  گروهی از پزشکان اروپائی طی اعلامیه ای در مورد تبعات منفی تابش بیش از حد نور خورشید به پوست بدن هشدار دادند .

پزشکان متخصص پوست از  نقاط  مختلفی در قاره اروپا به تازگی و با راه اندازی کمپینی هشدار دهنده با عنوان " خورشید دوست شما است " اقدام به آگاهی رسانی و اعلام اخطار در مورد ابتلا به سرطان پوست کرده و روش های احتیاطی و پیشگیرانه از این بیماری را معرفی کرده اند .  

پزشکان طراح این کمپین طرحی پیشگیرانه شامل مواردی مهم و اساسی  را به عموم مردم پیشنهاد می کنند که با رعایت این نکات ساده می توان از ابتلا به سرطان پوست جلوگیری کرد .  این موارد عبارتند از :

1 -  از قرار گرفتن برای مدت زمان طولانی در برابر آفتاب اجتناب کنید .

2 – قدم زدن در زیر نور آفتاب بهتر از دراز کشیدن طولانی مدت جهت برنزه شدن پوست است .

3 - اگر می خواهید پوستتان در ساحل برنزه شود ، این کار را به تدریج انجام دهید نه طی یک جلسه .

 4 – در ساعات اوج تابش خورشید یعنی فاصله بین ساعات 11 صبح تا 3 بعد از ظهر در برابر آفتاب قرار نگیرید .

5 -  از کرم های محافظ پوست و کرم های ضد آفتاب استفاده کنید .

6- در هنگام قرار گرفتن در برابر نور خورشید ؛ از وسایل جانبی مانند عینک آفتابی  مناسب و کلاه استفاده کنید .

7- در طول روز و به ویژه ساعات تابش شدید آفتاب ، در حد امکان لباس های آستین بلند و مناسب بپوشید .

8 – از دستگاه های سولاریوم و لامپ های برنزه کننده مصنوعی پوست به هیچ عنوان استفاده نکنید .

پزشکان همچنین اعلام کرده اند که آسیب پذیر ترین مناطق پوست بدن ، گوش ها ، دماغ ، سینه و شانه ها هستند . در خاتمه در نظر داشته باشید که هر گونه تغییر در اندازه خال های پوستی یا ظاهر شدن خال های جدید بر بدن را باید به عنوان علامتی هشدار دهنده جدی گرفته و به پزشک متخصص مراجعه کرد .

منبع

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]