کد خبر : 64306 یکشنبه 22 مرداد 1396 - 09:19:27
-ضرورت-راه-اندازی-رشته-کارشناسی-ارشد-پرستاری-در-زمینه-سرطان

ضرورت راه اندازی رشته کارشناسی ارشد پرستاری در زمینه سرطان

مسئول کارگاه پرستاری شیمی درمانی با تأکید بر ضرورت راه اندازی رشته تخصصی کارشناسی ارشد در زمینه سرطان گفت: تلاش شده است از طریق برگزاری این کارگاه آموزشی، پرستاران با رویکردهای نوین در حوزه آنکولوژی آشنا می شوند.

به گزارش سیناپرس به نقل از انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران، دکتر مهناز ایلخانی درخصوص برگزاری کارگاه پرستاری شیمی درمانی اظهار کرد: این کارگاه بازآموزی 24 تا 26 مردادماه در بیمارستان فیاض بخش تهران با همت انجمن رادیوتراپی آنکولوژی برگزار می شود و علاوه بر حضور شرکت کنندگان از تهران، پرستاران از یزد، تبریز و چند استان دیگر نیز در این کارگاه شرکت خواهند کرد.
وی افزود: هدف از برگزاری این کارگاه افزایش دانش پرستاران در حوزه شیمی درمانی است همچنین پرستاران در این کارگاه در زمینه آماده سازی داروهای شیمی درمانی به صورتی که به صورت مناسب بتوانند آن را برای بیمار تهیه کنند، آموزش های لازم را فرامی گیرند.
مسئول کارگاه پرستاری شیمی درمانی ادامه داد: پرستاران نیز در این کارگاه آموزش داده خواهند شد که چگونه داروهای شیمی درمانی را برای بیمار تهیه کنند به گونه ای که خود در تماس با داروهای خطرناک دچار آسیب نشوند.
ایلخانی با اشاره به اینکه پیش از این برگزاری کارگاه به صورت مدون و طبق رویکردهای نوین نبود، افزود: طی دو سال گذشته اقدامات مناسبی در راستای آموزش به پرستاران در حوزه آنکولوژی صورت گرفته است و امیدواریم شاهد موفقیت های زیادی در این راستا باشیم.
وی اضافه کرد: هنوز رشته تخصصی کارشناسی ارشد پرستاری در زمینه سرطان در کشور نداریم ولی در وزارت بهداشت تلاش کرده ایم اقداماتی در این راستا صورت گیرد؛ این در حالی است که افزایش اطلاعات نیروهای کادر درمانی، افزایش مهارت ها را به همراه دارد.
مسئول کارگاه پرستاری شیمی درمانی خاطرنشان کرد: البته تلاش شده است از طریق برگزاری دوره های کوتاه مدت این خلاءهای آموزشی برطرف شود تا دچار کمبود مشکلات در حوزه رویکردهای نوین نباشیم.
ایلخانی گفت: به همت کمیته پرستاری انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران سالانه دوبار در سال کارگاه بازآموزی پرستاری با عناوین مختلف همچون اورژانس آنکولوژی، شیمی درمانی برای پرستاران، مراقبت از زخم های بدخیم و مراقبت های حمایتی برگزار می شود که امیدواریم به زودی کارگاه های بیشتری با رویکردهای نوین مراقبتی داشته باشیم و پرستاران بیشتر با این موضوعات آشنا شوند.
کارگاه پرستاری شیمی درمانی 24 تا 26 مرداد ماه در بیمارستان فیاض بخش تهران با همت انجمن رادیوتراپی آنکولوژی برگزار می شود.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]