کد خبر : 61946 پنج شنبه 29 تیر 1396 - 23:31:18
هوش-مصنوعی-بزرگ‌ترین-خطر-برای-بشر

ایلان ماسک:

هوش مصنوعی بزرگ‌ترین خطر برای بشر

درحالی‌که کمپانی او طلایه‌دار استفاده از هوش مصنوعی است، مدیرعامل تسلا هنوز هم معتقد است که این هوش مصنوعی بزرگ‌ترین ریسکی است که تمدن ما با آن روبروست.

به گزارش سیناپرس به نقل از پدال، ایلان ماسک در خلال دیدار با فرماندار یکی از ایالت‌های آمریکا گفته که مردم باید درباره خیزش هوش مصنوعی نگران باشند و دولت باید در توسعه این بحث دخالت کند.


ماسک گفت: در بحث هوش مصنوعی من دسترسی بسیار زیادی به آن داشته‌ام و فکر می‌کنم که مردم باید واقعاً درباره آن نگران باشند. ما باید در قبال این بحث بجای واکنش نشان دادن روشی پیشگیرانه را داشته باشیم زیرا در غیر این صورت دیر خواهد بود.

او ادامه می‌دهد: هوش مصنوعی یک ریسک اساسی برای حفظ حیات بشریت بوده و از تصادف خودروها تا هواپیماها و غذاهای بد را دربرمی گیرد.


طبق گفته‌های ماسک، یکی از کلیدی‌ترین خطرات هوش‌های مصنوعی این است که ربات‌ها می توانند به حدی هوشمند شوند که باعث ناپایداری اجتماعی بزرگ شوند و این کار را با انجام هر کار قابل‌تصور انجام دهند. نتیجه این کار از دست رفتن غیرقابل‌پیش‌بینی شغل‌ها خواهد بود.


ماسک در نهایت می‌گوید: آن‌ها می‌توانند با انتشار اخبار جعلی و فرستادن ایمیل‌های نادرست و دست‌کاری اطلاعات یک جنگ را شروع کنند. خودکار تواناتر از شمشیر است…

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]