کد خبر : 61597 سه شنبه 27 تیر 1396 - 15:34:35
ضرورت-رسیدن-به-مرجعیت-علمی-در-حوزه-علوم-انسانی-و-هنر

ضرورت رسیدن به مرجعیت علمی در حوزه علوم انسانی و هنر

سیناپرس: معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در سیزدهمین جلسه شورای توسعه پژوهش و فناوری در علوم انسانی و هنر بر رسیدن به مرجعیت علمی در دنیا در حوزه علوم انسانی و هنر تأکید کرد.

دکتر وحید احمدی در این نشست با اشاره به ظرفیت و پشتوانه تاریخی و علمی کشورمان در حوزه علوم انسانی و هنر، اظهار امیدواری کرد بتوانیم در این حوزه به عنوان مرجعیت علمی در دنیا مطرح شویم.

وی تدوین آیین‌نامه ساماندهی و هدفمندی رساله‌های دکتری و تحصیلات تکمیلی در حوزه علوم انسانی و هنر را برای توسعه این علوم مهم ارزیابی کرد.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم گفت: طراحی مدل کسب و کار و فن بازار تخصصی حوزه علوم انسانی و هنر، تدوین استانداردهای بین‌المللی علوم انسانی و هنر، طراحی نظام تخصص‌گرایی در علوم انسانی و هنر، طراحی نظام کاربردی‌سازی و مهارت آفرینی در علوم انسانی و هنر، تبیین ظرفیت جایگاه بین‌المللی جمهوری اسلامی در علوم انسانی و هنر و طرح جامع بررسی زمینه‌های ارتقای اخلاق حرفه‌ای و پیشگیری از سوء رفتارها در محیط‌های دانشگاهی از طرح‌های در حال انجام شورای توسعه پژوهش و فناوری در حوزه علوم انسانی و هنر توسط دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی است.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی در ادامه افزود: طراحی ساختار کیفیت پژوهش و نظام سنجش اثربخشی پژوهش‌ها در علوم انسانی، طراحی ساختار کیفیت پژوهش و نظام سنجش اثربخشی پژوهش‌ها در هنر، طراحی نظام اولویت شناسی و نیازسنجی پژوهش و فناوری در علوم انسانی، طراحی نظام اولویت شناسی و نیازسنجی پژوهش و فناوری در هنر و طراحی سامانه جامع اطلاعات موضوعی کنترل کیفیت شده و بانک اطلاعات جامع اشتغال دانش‌آموختگان و ثبت ایده‌ها و طرح‌های حوزه علوم انسانی و هنر از دیگر طرح‌های در حال انجام هستند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]