کد خبر : 61444 دوشنبه 26 تیر 1396 - 09:29:53
افتتاح-نمایشگاه-دائمی-محصولات-صنایع-الکترونیک-و-فناوری-اطلاعات

مدیرعامل صحا خبر داد:

افتتاح نمایشگاه دائمی محصولات صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات

مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) از افتتاح نمایشگاه دائمی محصولات صنایع الکترونیک و فناوری اطلاعات کشور در تاریخ هشتم مردادماه سال جاری با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت خبرداد.

به گزارش سیناپرس به نقل از روابط عمومی صحا، دکتر علی وحدت؛ رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) در نشستی خبری که صبح یک‌شنبه ۲۵ تیرماه ۱۳۹۶ در محل صحا برگزار شد، با اشاره به اینکه نمایشگاه دائمی صحا در محل ساختمان شهید نادری وزارت صنعت افتتاح می‌شود، گفت: به‌منظور نشان دادن توان فنی، مهندسی و تولیدی کشور در بخش‌های الکترونیک، مجموعه‌ای از محصولاتی که تاکنون توسط صحا مورد حمایت قرار گرفته است، در نمایشگاهی دائمی که ۸ مردادماه سال جاری با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح خواهد شد، به نمایش گذاشته می‌شود تا گروه‌های صنعتی و بازرگانی داخلی و خارجی نیز بتوانند از توانمندی های شرکت های داخلی نیز بازدید کنند.

وی همچنین راه‌اندازی سه سامانه الکترونیک را از دیگر برنامه‌های صحا عنوان کرد و افزود: نمایشگاه و فروشگاه مجازی محصولات حوزه الکترونیک، سامانه کار مجازی و دانشکده برق و الکترونیک و مکاترونیک سامانه‌هایی هستند که با محوریت بخش خصوصی و حمایت صندوق راه‌اندازی و کار خود را آغاز خواهند کرد.»

دکتر وحدت در خصوص سامانه نمایشگاه مجازی محصولات الکترونیک گفت: این سامانه با هدف توسعه بازار صنایع الکترونیک، سامانه معرفی و فروش محصولات به صورت اینترنتی با مدیریت بخش خصوصی به عنوان مرجعی جهت جستجو، شناسایی، خرید و فروش محصولات و خدمات مورد حمایت صحا قرار گرفته است.

وی افزود: سامانه سفارش کار مجازی مشابه با سامانه‌های مطرح جهانی چون Freelancer، سامانه‌ای که بتوان با استفاده از آن به سهولت رابطه کاری میان کارفرمایان و پیمانکاران عمدتاً دارای شخصیت حقیقی پدید آورد بسیار پرکاربرد بوده و اثر مهمی در اشتغال متخصصان دارد. در این سامانه امکانات کاملی جهت اعتماد میان کارفرما و پیمانکار از قبیل برگزاری مناقصه مجازی، پرداخت پیش‌پرداخت، نظارت بر پروژه، شورای حل اختلاف در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل صحا درباره سامانه دانشکده مجازی مهندسی برق و مکاترونیک نیز توضیح داد: با توجه به گسترش چشمگیر ظرفیت دانشگاهی مهندسی برق و مکاترونیک در کشور مسئله کیفیت آموزش یکی از دغدغه‌های جدی در زمینه کارآیی این دوره‌ها است. دانشکده مجازی مهندسی برق و مکاترونیک مجموعه‌ای از دروس مشترک و اختصاصی دوره کارشناسی است که با بهره گیری از مجرب ترین استادان به آموزش از طریق کتابخانه دیجیتال و تصویری می‌پردازد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]