کد خبر : 60741 دوشنبه 12 تیر 1396 - 16:01:53
هدف-مسابقات-مناظره-دانشجویی،-گسترش-مباحث-علمی-گفتمان-است

هدف مسابقات مناظره دانشجویی، گسترش مباحث علمی گفتمان است

معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی گیلان گفت: برگزاری مسابقات مناظره در بین دانشجویان از جمله تمهیدات جامعه‌ دانشگاهی برای ارتقاء فرهنگ گفت وگو و گسترش مباحث علمی است.

‌به گزارش سیناپرس به نقل از ایسنا، معصومه نیک کار،معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی گیلان در مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقات استانی مناظره دانشجویی،برگزاری مسابقات دانشجویی را یکی از فعالیت های معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی عنوان و اظهار کرد: برگزاری مسابقات مناظره در بین دانشجویان از جمله تمهیدات جامعه‌ دانشگاهی برای ارتقاء فرهنگ گفت وگو و گسترش بحث علمی است و در همین راستا تاکنون دو دوره مسابقات مناظره دانشجویی در گیلان برگزار شده است.

وی در ادامه بااشاره به دیگر برنامه ها و فعالیت های حوزه معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی افزود:فعالیتهای مرکز «امام و انقلاب»، برگزاری همایش «بهجت فقیهان»، جشنواره ملی «ادبی نور»، همایش «آیین عاشورایی»، جشنواره دو سالانه «حلقه»، مسابقه عکس «امروز عاشورا از دید دانشجویان»، طرح «ضیافت باران»، برگزاری کرسی های«تلاوت و ندبر» در برخی مساجد رشت، برگزاری طرح «سجاده رمضانیه» و برگزاری سمینار«خانواده و رسانه های اجتماعی» از جمله برنامه ها و طرح های شاخص، اجرایی شده است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان ادامه داد: انتشارات جهاددانشگاهی گیلان با چندین سال تاخیر سرانجام از بهمن سال 94 شروع به کار کرد و تا خردادماه امسال 17 عنوان کتاب علمی و پژوهشی منتشر کرده است و 9 کتاب هم در مرحله مقدماتی چاپ واحد انتشارات قرار دارد.

وی فعالیت مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) را از دیگر مجموعه های معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی دانست و افزود: برگزاری نظرسنجی های میدانی توسط مرکز افکار سنجی انجام می گیرد که در سال 94 در استان 12 طرح و در سال 95 هم 6 طرح نظرسنجی در استان انجام گرفته است، برگزاری نظرسنجی قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، شوراهای شهر و روستا و ریاست جمهوری از جمله طرح هایی است که انجام شده و 98 درصد نتیجه نظرسنجی ها با آمار خروجی صندوق های رای مطابقت داشته است.

نیک کار با بیان اینکه سازمان دانشجویان ایران جهاددانشگاهی در گیلان از سال 93 فعالیت خود را در استان با 24 طرح اجرایی آغاز کرد، افزود:امسال بیش از 70 طرح توسط این سازمان برنامه ریزی شده است.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم که با حضور دانشجویان و کارکنان جهاددانشگاهی گیلان در مجتمع آموزشی این نهاد برگزار شد از گروه های برتر پنجمین و ششمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی استان گیلان، اعضای هیات داوران و اساتید سرپرست گروه ها تجلیل شدند. 

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]