کد خبر : 60350 یکشنبه 04 تیر 1396 - 13:46:25
کاهش-سروصدای-نیویورک-با-کمک-هوش-مصنوعی

کاهش سروصدای نیویورک با کمک هوش مصنوعی

محققان دانشگاه نیویورک قصد دارند با کمک هوش مصنوعی و ماشین یادگیری مخزنی از اصوات مختلف شهر نیویورک تهیه کنند. هدف آنها کاهش سروصدای این شهر است.

به گزارش سناپرس از مهر و به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیویورک یکی از پرسروصداترین شهرهای جهان است. سرو صدای این شهر که به معضلی ۲۴ ساعته تبدیل شده، مهمترین دلیل شکایت شهروندان نیویورکی است.

درهمین راستا محققان دانشگاه نیویورک با پروژه ای ۴.۶ میلیون دلاری قصد دارند کمی از سروصدای این شهر بکاهند. به طور دقیق تر آنها  با استفاده از فناوری ماشین یادگیری و حسگرها مشغول ساخت مخزنی از اصوات شهری هستند.  

ایده اصلی پروژه آن است که مجموعه ای عظیم از اصوات این شهر با ۸.۵ میلیون نفر جمعیت بسازند. سپس با استفاده از هوش مصنوعی تشخیص اتوماتیک اصوات را به ماشین های یادگیری بیاموزند. در نتیجه این فرایند مقامات شهری می توانند راهی برای کاهش سروصدای شهری بیابند.

خوان بلو استادیار فناوری موسیقی در دانشگاه نیویورک رهبری این پروژه را برعهده گرفته که  «اصوات NYC» نام دارد.  

برای اجرای این پروژه محققان باید نخست حسگرهایی را در شهر نصب کنند که اطلاعات را از طریق وای فای  به ساختمان دانشگاه ارسال می کنند.

در همین راستا هم اکنون محققان نصب حسگرها را در محله های منهتن و برونکس آغاز کرده اند و تصمیم دارند تا پایان سال در ۱۰۰ نقطه شهر این حسگرها را نصب کنند.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]